Proces kształcenia w uczelniach wyższych w Polsce realizowany jest w oparciu o Polską Ramę Kwalifikacji. PRK to określony przez Ministra Edukacji i Nauki opis kwalifikacji jakie powinien uzyskać absolwent kończący studia wyższe. Kwalifikacje te podzielone są na 3 kategorie: wiedza (absolwent zna i rozumie), umiejętności (absolwent potrafi) oraz kompetencje społeczne (absolwent jest gotów do). Na poziomie każdej uczelni ww. opis kwalifikacji jest uszczegóławiany dla poszczególnych kierunków studiów w postaci kierunkowych efektów uczenia się.
Na program studiów danego kierunku składają się kierunkowe efekty uczenia się, plan studiów (harmonogram realizacji programu studiów w poszczególnych semestrach i latach cyklu kształcenia) oraz charakterystyka programu studiów zawierająca m.in. katalog przedmiotów (treści programowe). Dokumenty te są dostępne na stronie BIP Uczelni.
Nauczyciele akademiccy zobowiązani są realizować na zajęciach program określony w karcie danego przedmiotu. W karcie określone są m.in.: wymagania wstępne dla przedmiotu (wynikające z następstwa przedmiotów), cele przedmiotu (wynikające z kierunkowych efektów uczenia się), przedmiotowe efekty uczenia się (w podziale na wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne), treści kształcenia (program zajęć), metody weryfikacji poszczególnych efektów uczenia się, kryteria oceny osiągniętych efektów uczenia się, literatura.
Na większości kierunków program studiów umożliwia studentowi wybór zajęć, którym przypisano punkty ECTS w wymiarze nie mniejszym niż 30% programu. Na studiach I stopnia studenci mogą mieć możliwość wyboru: języka obcego, seminarium dyplomowego (promotora), przedmiotów społecznych, przedmiotów kierunkowych do wyboru, zestawu przedmiotów specjalnościowych, a na studiach II stopnia: języka obcego, seminarium dyplomowego (promotora), przedmiotów kierunkowych do wyboru, zestawu przedmiotów specjalnościowych. Dokonując wyboru przedmiotów fakultatywnych i specjalnościowych studenci uwzględniają swoje indywidualne zainteresowania.
Skrócone plany studiów dla kierunków oferowanych w rekrutacji na rok akademicki 2024/2025
Rekrutacja na semestr letni roku akademickiego 2024/2025
studia II stopnia – w języku polskim:
Informatyka – Cyberbezpieczeństwo*
studia I stopnia – w języku angielskim:
Information Technology – Computer Science*
Management – Aviation Management*
studia II stopnia – w języku angielskim:
Information Technology – Cybersecurity*
Rekrutacja na semestr zimowy roku akademickiego 2024/2025
studia I stopnia – w języku polskim:
Grafika komputerowa i produkcja multimedialna
Grafika komputerowa i produkcja multimedialna – Projektowanie gier komputerowych*
Zarządzanie – Finanse i rachunkowość w zarządzaniu*
jednolite studia magisterskie – w języku polskim:
studia II stopnia – w języku polskim:
Analityka biznesowa i Big Data
Zrównoważony rozwój w gospodarce
studia I stopnia – w języku angielskim:
Information Technology – Programming*
Information Technology – Game Design and Development*
Information Technology – Computer Science*
Management – International Business Management*
Management – Aviation Management*
studia II stopnia – w języku angielskim:
Management – Global Management and Strategy*
* odrębna ścieżka kształcenia