- 2 czerwca 2026 | Polskie Radio Rzeszów / Szymon TarandaEkspert WSIiZ o zagrożeniach i bezpiecznym korzystaniu z internetu
Czy można być bezpiecznym w sieci? Jak korzystać z internetu i dobrodziejstw cyfrowych rozwiązań, aby zachować bezpieczeństwo? Między innymi o tym na antenie radiowej opowiada Artur Wojciechowski, dyrektor Centrum Cyberbezpieczeństwa Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.
- 1 czerwca 2026 | Polskie Radio Rzeszów / Adam Głaczyński„Drugie życie mojej matki” – nowa powieść Magdy Louis
Autorka bestselleru „Moja rodzina na piętrze”, wraca z nową sagą zatytułowaną „Drugie życie mojej matki”. Akcja powieści rozpoczyna się w marcu 1980 roku, kiedy samolot IŁ-62 „Mikołaj Kopernik”, lecący z Nowego Jorku do Warszawy, rozbił się tuż przed lądowaniem. Wśród 87 ofiar była Anna Jantar, a kilka miejsc dalej siedziała Elżbieta, matka trzynastoletniej Hani, głównej bohaterki powieści. O swojej nowej książce opowiada Magda Louis, Dyrektorki ds. Współpracy Międzynarodowej i Rekrutacji WSIiZ.
- 1 czerwca 2026WSIiZ Career Days – informacje medialne
W Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania, w kampusach w Rzeszowie i w Kielnarowej, odbyły się Dni Kariery – WSIiZ Career Days. Dla uczniów szkół średnich i studentów przygotowano ponad 30 wykładów i warsztatów. Rozmawiano m.in. jak być gotowym na zmieniający się rynek pracy i o tym jak zmienia go AI.
- 28 maja 2026 | rytmrzeszowa.pl / Joanna BatkoPolska Cyfrowa zaczyna się w Rzeszowie
W Urban Lab Rzeszów odbyło się spotkanie z Krzysztofem Gawkowskim pod hasłem „Polska Cyfrowa zaczyna się tutaj. Jak technologie przyszłości tworzą młodzi”. Najważniejszą częścią spotkania były prezentacje uczniów i studentów, którzy pokazali, że programowanie, sztuczna inteligencja, inżynieria i projektowanie cyfrowe nie są już odległą przyszłością, ale częścią ich codziennej nauki i pasji. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie przedstawiła swoje podejście do kształcenia specjalistów z zakresu cyberbezpieczeństwa.
- 25 maja 2026Uroczyste czepkowanie studentów WSIiZ w Kielnarowej – informacje medialne
Uroczysta ceremonia czepkowania i graduacji absolwentów kierunków Pielęgniarstwo oraz Praca Socjalna we WSIiZ już za nami. W wydarzeniu uczestniczyło 85 absolwentów z Polski, Ukrainy, Indii i Zimbabwe, studiujących zarówno na ścieżkach polskojęzycznych, jak i anglojęzycznych. To wyjątkowy moment dla młodych ludzi kończących edukację i rozpoczynających pracę zawodową w zawodach związanych z pomocą drugiemu człowiekowi.
- 21 maja 2026 | xyz.pl / Katarzyna Mokrzycka„Nauczą się myśleć jak startupowcy” – nowy kierunek we WSIiZ
Studenci zbudują własny startup, który na dyplomie spróbują sprzedać prawdziwym inwestorom. O nowym kierunku studiów na WSIiZ mówi dr Maciej Ryś, Prorektor ds. Współpracy i Rozwoju, który sam był startupowcem. Jednym z celów uczelni jest przygotowanie nieprzekonanych do poprowadzenia rodzinnych biznesów.
- 21 maja 2026Studia publiczne czy prywatne? Maturzyści i rodzice przed trudnym wyborem – informacje medialne
„Studia to nie tylko zdobywanie wiedzy, ale przede wszystkim rozwijanie samodzielnego i krytycznego myślenia – to kompetencje kluczowe dla świadomego kształtowania własnej przyszłości i zwiększania szans na satysfakcjonujące życie”. To wypowiedź prof. Tadeusza Pomianka, Prezydenta Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, która wybrzmiewa w ogólnopolskiej dyskusji o ważnym wyborze, przed jakimi stają rodzice maturzystów i sami maturzyści – Studia publiczne czy studia prywatne?
- 21 maja 2026 | Polskie Radio RDCKoszty produkcji mięsa, a problem ptasiej grypy w Polsce
Ptasia grypa dziesiątkuje fermy drobiu na Mazowszu. Jakie są koszty ferm i ptasiej grypy, a jakie są koszty faktyczne i ukryte produkcji mięsa. Te tematy na ogólnopolskiej antenie radiowej porusza dr hab. inż. Tadeusz Pomianek, prof. WSIiZ. Prof. Pomianek mówi także o kosztach, jakie ponosimy w związku z degradacją środowiska.
- 20 maja 2026 | rzeszow.dlawas.info / Kuba KluzPonad 286 tys. zł dla studentek pielęgniarstwa WSIiZ od Ministerstwa Zdrowia
Pielęgniarstwo to zawód z misją, a studia na tym kierunku są wymagające. 14 studentek pierwszego roku na kierunku Pielęgniarstwo na WSIiZ otrzymało dofinansowanie czesnego z programu Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności – KPO.
- 19 maja 2026 | Radio Kraków / Kamil WszołekKraków przed referendum. Kto i jak zarządza naszymi emocjami w sieci?
Współczesne kampanie polityczne coraz częściej przypominają zarządzanie emocjami użytkowników internetu. Algorytmy analizują nasze potrzeby, lęki i zainteresowania, a później podpowiadają dokładnie takie treści, które mają wywołać określoną reakcję. Referendum w Krakowie pokazuje, jak mocno te mechanizmy weszły już do codziennej polityki. O tym, między innymi na radiowej antenie mówi dr Barbara Przywara, prorektorka ds. Nauczania, ekspertka nowych mediów z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.
- 5 czerwca 2026Bez progów, bez ograniczeń. Jak tworzymy uczelnię dla każdego?
Studia bez barier to nie hasło, lecz konkretne działania. WSIiZ od lat wdraża rozwiązania, które pomagają studentom z niepełnosprawnościami w nauce, integracji i rozwijaniu pasji. O tym, jak uczelnia wspiera studentów z niepełnosprawnościami, jakie bariery udało się już zlikwidować i dlaczego dostępność jest dziś jednym z priorytetów WSIiZ, rozmawiamy z Damianem Liśkiewiczem, Pełnomocnikiem Rektora ds. Osób z Niepełnosprawnościami.
- 3 czerwca 2026Studia wyższe. Jak rozmawiać z dzieckiem o przyszłości?
Jak rozmawiać z dzieckiem o studiach wyższych tak, żeby zamiast napięcia i ucieczki od tematu, zbudować prawdziwe porozumienie? Okazuje się, że klucz leży nie w tym, co pytamy – ale w tym, jak pytamy i czy jesteśmy gotowi usłyszeć odpowiedź, której się nie spodziewamy.
- 3 czerwca 2026FAQ
- 2 czerwca 2026Student WSIiZ stworzył aplikację, która prowadzi na najbliższą mszę
Gdy większość aplikacji walczy o naszą uwagę, on stworzył narzędzie, które ma pomagać ludziom odnaleźć drogę – dosłownie i symbolicznie. Karol Strączek, student WSIiZ w Rzeszowie, opracował aplikację wskazującą najbliższy kościół i aktualne godziny mszy świętych. Wszystko zaczęło się od jednej rozmowy z siostrą.
- 2 czerwca 2026 | Polskie Radio Rzeszów / Szymon TarandaEkspert WSIiZ o zagrożeniach i bezpiecznym korzystaniu z internetu
Czy można być bezpiecznym w sieci? Jak korzystać z internetu i dobrodziejstw cyfrowych rozwiązań, aby zachować bezpieczeństwo? Między innymi o tym na antenie radiowej opowiada Artur Wojciechowski, dyrektor Centrum Cyberbezpieczeństwa Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.
- 2 czerwca 2026Digital Animation
- 2 czerwca 20261/3 życia przed ekranem. Eksperci biją na alarm podczas konferencji „Uwaga! Smartfon”
Od 5 do 8 godzin dziennie – tyle czasu średnio młodzi ludzie wpatrują się w ekrany swoich telefonów, to 1/3 doby. Światowe raporty alarmują, że ten czas się wydłuża, a granica wieku dzieci sięgających po smartfon – obniża. Na tym niepokojącym zjawisku koncentruje się V Międzynarodowa Konferencja „Uwaga! Smartfon”, której Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie jest partnerem.
- 2 czerwca 2026Studenci WSIiZ wśród najlepszych drużyn w finale Międzyuczelnianych Mistrzostw Polski Marketplace 2026
Zespół New Class IT, który tworzą studenci zarządzania WSIiZ, zakwalifikował się do finału Międzyuczelnianych Mistrzostw Polski Marketplace 2026. Rywalizując z 75 zespołami zdobyli w eliminacjach ponad 1600 punktów i zajęli III miejsce. Ten wynik uplasował ich wśród 10% najlepszych dotychczasowych wyników na świecie, za co otrzymali wyjątkowe miktropoświadczenia. Trzymamy kciuki za finał.
- 2 czerwca 2026Media and Digital Communication
- 1 czerwca 2026„Kompetencje bez daty ważności” – myślisz, że dyplom wystarczy?
Czy wiesz, że Twoje aktualne kompetencje mają datę ważności? I że część wiedzy, którą zdobyłeś jeszcze kilka lat temu, dziś jest przeterminowana? Rynek pracy zmienia się szybciej niż programy studiów, a sztuczna inteligencja przyspieszyła ten proces jeszcze bardziej. Dziś nie wygrywają ci, którzy nauczyli się najwięcej. Wygrywają ci, którzy potrafią uczyć się cały czas.