Koło Naukowe Filozofii Feministycznej

Kim jesteśmy?

KN filozofii feministycznej skupia studentki i studentów zainteresowanych promowaniem wiedzy na temat feminizmu. W świecie pełnym nierówności, niesprawiedliwości i rasizmu chcemy propagować idee równości i sprawiedliwości, jak również szacunku szczególnie dla najbardziej wykluczonych.

Czym się zajmujemy?

Nasze koło omawia problemy współczesnego świata, na które zwraca uwagę globalna feministyczna dyskusja. Analizujemy i omawiamy zagadnienia takie jak wykluczenie kobiet i innych grup, rasizm, problemy dyskryminacji w medycynie, polityce, świecie nauki, czy zagadnienia płci biologicznej i kulturowej. Nasze koło stwarza także przestrzeń do dyskusji na każdy dowolny temat z obecnego życia społecznego i kulturowego, w którym perspektywa feministyczna jest warta uwzględnienia.

Koło Naukowe Filozofii Feministycznej

Opiekun:
dr Konrad Szocik
kszocik@wsiz.edu.pl

Liderka:
Sandra Kopko
w66368@student.wsiz.edu.pl

p. 209RA

We also invite English-speaking students.

Czy wiesz, że Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie należy do czołówki najlepszych uczelni w Polsce? Oferujemy kształcenie praktyczne, dostosowane do trendów panujących na rynku pracy. Badania dowodzą, że nasi absolwenci szybko znajdują dobrze płatną pracę i są zadowoleni ze studiów.

ul. mjr. Henryka Sucharskiego 2