Laboratorium Biochemii, Toksykologii i Genetyki Klinicznej

Laboratorium Biochemii, Toksykologii i Genetyki Klinicznej

Laboratorium Biochemii, Toksykologii i Genetyki Klinicznej jest laboratorium badawczym przeznaczonym do wykonywania szerokiego spektrum analiz biochemicznych, ekstraktów roślinnych, oraz próbek uzyskanych w doświadczeniach wykorzystujących hodowle komórkowe ze szczególnym wykorzystaniem metod biologii molekularnej.

Jakie daje możliwości naukowcom?
Pracownicy naukowi korzystając z laboratorium mają możliwość przeprowadzania analiz proteomicznych za pomocą metod molekularnych, przygotowywania ekstraktów roślinnych, dokonywania ich analizy biochemicznej, badania właściwości antyoksydacyjnych przygotowywanych ekstraktów czy badania płynów ustrojowych.

Wyposażenie
Laboratorium wyposażone zostało w następujący sprzęt:
•    Waga analityczna
•    pH-metr laboratoryjny
•    mieszadło magnetyczne
•    dygestorium szczelinowe
•    suszarki z wymuszonym obiegiem powietrza
•    łaźnia wodna, wytrząsarka
•    zestaw do elektroforezy białek i elektrotransferu
•    autoklaw Prestige Medical Classic 12L
•    system do uzdatniania wody metodą odwróconej osmozy

Opiekun laboratorium: Dr Bartosz Skóra, e-mail: bskora@wsiz.edu.pl, tel.: 17 866 12 93

Zlecenia badań komercyjnych: Centrum Badań i Usług Biomedycznych

Czy wiesz, że Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie należy do czołówki najlepszych uczelni w Polsce? Oferujemy kształcenie praktyczne, dostosowane do trendów panujących na rynku pracy. Badania dowodzą, że nasi absolwenci szybko znajdują dobrze płatną pracę i są zadowoleni ze studiów.

ul. mjr. Henryka Sucharskiego 2