WSIiZ znajduje się w wykazie wydawnictw publikujących recenzowane monografie naukowe MNiSW. Tym samym, publikacje wydane przez WSIiZ uzyskują 80 punktów – jest to maksymalna liczba punktów, jaką Autor może otrzymać, publikując w krajowych wydawnictwach.
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie prowadzi działalność wydawniczą od 1997 roku. Jej celem jest dokumentowanie i upowszechnianie dorobku naukowego kadry naukowo-dydaktycznej, działalności naukowej studentów, publikowanie wydawnictw konferencyjnych i seminaryjnych oraz wydawanie podręczników, skryptów i materiałów dydaktycznych niezbędnych w procesie dydaktycznym Uczelni.
Wydawnictwo WSIiZ jest naukowym wydawnictwem akademickim, działającym na rzecz upowszechniania wiedzy, współtworzenia środowiska naukowego, otwartego na świat i nowe wyzwania poznawcze.
W ramach działalności wydawniczej WSIiZ, w 2011 roku ukazała się pierwsza polska wersja słynnego dzieła Isaaca Newtona „Matematyczne zasady filozofii przyrody”. To jedna z najważniejszych publikacji w dziejach nauki, która ukazała się w Polsce po ponad 300 latach od wydania oryginału. Polski przekład „Principiów” zdobył nagrodę główną Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, podczas 18. Targów Książki Naukowej we Wrocławiu.
W ofercie wydawnictwa znajdują się: prace naukowe, podręczniki akademickie, skrypty, czasopisma, materiały konferencyjne informacyjne oraz e-booki z zakresu ekonomii, zarządzania, bankowości, finansów, prawa, marketingu, filozofii, informatyki oraz innych dziedzin nauki.
Uczelnia w zakresie działalności wydawniczej współpracuje z wieloma oficynami i instytucjami, m.in.: z Wydawnictwem PWN, C.H. Beck, Difin, Wydawnictwem Akademii Górniczo-Hutniczej, Wydawnictwami Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetem Gdańskim, Wydawnictwem Universitas, CeDeWu, Poltext, Narodowym Bankiem Polskim, Oficyną wydawniczą Impuls, Oficyną ASPRA, PeterLang. Pełna oferta wydawnicza dostępna jest na stronie księgarni internetowej WSIiZ.
W ramach wolnego i powszechnego dostępu do treści naukowych – open access – Uczelnia umożliwia dostęp do wybranych publikacji naukowych.