Rozwijanie świadomości studentów w zakresie zindywidualizowanego  planowania kariery

Ogólnopolska Konferencja Naukowa Rozwijanie świadomości studentów w zakresie
zindywidualizowanego planowania kariery
22 września 2022 r. Centrum Edukacji Międzynarodowej WSIiZ

Celem Konferencji jest promocja rezultatów międzynarodowego projektu Adaptation and Evaluation D.Y.L. Methodology to Individualized Career Planning in Higher Education Institutions [DYLMIC] finansowanego z Programu NAWA – Partnerstwa Strategiczne (PPI/APM/2019/1/00090/U/0001). Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną wyniki przeprowadzonych prac badawczych. Konferencja daje możliwość integracji środowisk akademickich (tj. badaczy, nauczycieli akademickich, studentów, kadry zarządczej, przedstawicieli Akademickich Biur Karier) oraz biznesowych (przedstawicieli pracodawców, działów HR, stowarzyszeń branżowych).

Podczas konferencji zaprezentowana zostanie autorska kompleksowa metodyka  BE(A)ST (BE Aware STudent). Więcej w poniższym filmie:

Współorganizatorem konferencji Rozwijanie świadomości studentów w zakresie zindywidualizowanego planowania kariery jest PMI PC Oddział Podkarpacie, który buduje sukcesywnie społeczność pasjonatów sztuki Project Managment’u na Podkarpaciu. Organizacja promuje profesjonalizm w zarządzaniu projektami w biznesie, organizacjach i ośrodkach akademickich oraz pokazuje aktualne trendy w zarządzaniu. Na konferencji podczas pierwszej części konferencji naukowcy z Francji, Polski, Portugali oraz Włoch szczegółowo przedstawią założenia metodyki BE(A)ST oraz wyniki jej testowania. W drugiej części PMI PC Oddział Podkarpacie podzieli się swoimi doświadczeniami dotyczącymi projektów z zakresu planowania kariery zawodowej i zdobywania kwalifikacji. Ostatnią część konferencji stanowić będzie sesja networkingowa, podczas której przedstawiciele różnych sektorów będą mogli swobodnie nawiązać kontakty i zastanowić się w jaki sposób wykorzystać rezultaty projektu w swoich organizacjach.

Program konferencji:

Pobierz program konferencji

22 września 2022 r.

10.00 – 11.00

Rejestracja uczestników

11.00 – 11.15

OTWARCIE KONFERENCJI

11.15 – 11.30

Prezentacja projektu DYLMIC – cele oraz rezultaty projektu

Polski zespół naukowy, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

11.30 – 12.00

Projekty z rodziny BE(A)ST – wizja podejścia do rozwoju kariery oraz indywidualizacji ścieżki kształcenia

Polski zespół naukowy, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

12.00 – 12.20

Przerwa kawowa

12.20 – 12.40

Metodyka BE(A)ST – proces, fazy i narzędzia

Portugalski zespół naukowy, Portalegre Polytechnics Institute

12.40 – 13.00

Różni studenci, różne potrzeby – wersjonowanie metodyki BE(A)ST dla różnych profili studentów

Matteo Vignoli, University of Bologna

13.00 – 13.30

Skorzystaj z metodyki BE(A)ST w swojej uczelni – sesja Q&A

Eric Guerci, Université Côte d’Azur

13.30 – 14.30

LUNCH

14.30 – 15.00

Prezentacja Project Management Institute

Michalina Kotowicz-Mańko – Dyrektor PMI Oddział Podkarpacie

15.00 – 16.00

Zarządzanie kwalifikacjami pracowników w firmach produkcyjnych – Case Study

Joanna Długosz (Zastępca Dyrektora ds. Edukacji PMI Oddział Podkarpacie) i Wojciech Harasymowicz (Zastępca Dyrektora ds. Współpracy z Biznesem PMI Oddział Podkarpacie)

16.00 – …

Networking „Interesuje Cię rozwój zawodowy zgodny z Twoją pasją? Wypróbuj metodykę BE(A)ST w działaniu!”

Zespół projektu DYLMIC

Rada Naukowa:

Joanna Długosz, Z-ca Dyrektor Oddziału ds. Edukacji PMI PC Oddział Podkarpacie

dr Eric Guerci (Université de Nice – Sophia Antipolis, Francja)

dr Joanna Świętoniowska (Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania, Polska)

dr Maria José Varadinov (Polytechnics Institute of Portalegre, Portugalia)

prof. Matteo Vignoli (Uniwersytet Boloński, Włochy)

Komitet organizacyjny:

dr inż. Jacek Jakieła

mgr Grzegorz Karpiuk

dr Joanna Wójcik

Konferencji towarzyszy prezentacja monografii pt. Empowering Students’ Awareness for a Personalized Career Development. An Approach to Discover, Experiment, and Learn wieńczącej cały projekt.

Z recenzji prof. Steve Gedeona (Toronto Metropolitan University)

Ta książka to lektura obowiązkowa dla każdego, kto poważnie myśli o planowaniu kariery, projektowaniu życia lub nauczaniu o tych ideach. Zawiera ona niezwykle dobrze zbadany i wiarygodny przegląd wszystkich głównych publikacji, metod i narzędzi dostępnych w tej dziedzinie, a także przedstawia najnowszy stan wiedzy wraz z sugerowanymi ulepszeniami i udoskonaleniami. Zawiera również propozycję wykorzystania tych narzędzi w kilku różnych formatach np. warsztatów, przedmiotów na poziomie uniwersyteckim. Publikacja przedstawia doświadczenia autorów w dostarczaniu tych programów studentom z różnych dyscyplin, kultur i krajów. Żałuję, że nie miałem kopii tej książki przed stworzeniem moich własnych kursów na ten temat – zapewniam, że moje kolejne iteracje prowadzonego przeze mnie przedmiotu będą zawierały kilka nowych ulepszeń!

Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Warszawskiego

dr Joanna Wójcik

jwojcik@wsiz.edu.pl

Miejsce Konferencji

Centrum Edukacji Międzynarodowej

Kielnarowa 386A

36-020 Tyczyn

ul. mjr. Henryka Sucharskiego 2

Premiera wykładu Karola Wójcickiego
pt. „Jak loty w kosmos wpłyną na rozwój naszej cywilizacji”
odbędzie się 20 marca (środa), o godz. 18.00 na uczelnianym kanale YouTube.

Zachęcamy również do obejrzenia relacji filmowych z poprzednich spotkań zrealizowanych w ramach cyklu „Przybij Piątkę Nauce”.

Zobacz zapowiedź: https://www.youtube.com/watch?v=CoXBQRwypbs
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
×
Bilety dostępne będą od 3 listopada br.