Oficjalnie rozpoczęła się rekrutacja na studia I i II stopnia w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Od 20 kwietnia do 16 września 2020r. kandydaci będą mogli logować się do systemu rekrutacji online, który umożliwi wypełnienie formularza rekrutacyjnego i przesłanie niezbędnych dokumentów.

Podobnie jak w latach poprzednich, tak i w tym roku, w ramach oferty przygotowano listę sztandarowych kierunków, wzbogaconych o atrakcyjne nowości, odpowiadające potrzebom rynku pracy. Niezmiennie, głównymi atutami kształcenia we WSIiZ pozostają – praktyczny wymiar kształcenia oraz indywidualne podejście do studenta.

Tak rozpoczęcie rekrutacji skomentował Prorektor ds. Nauczania WSIiZ, dr hab. Andrzej Rozmus – W związku z nowym rokiem akademickim jesteśmy pełni nadziei, ale zdajemy sobie również sprawę z obecnej sytuacji wynikającej z epidemii koronawirusa. Funkcjonowanie uczelni na świecie w tych czasach wygląda zupełnie inaczej, niż jeszcze kilka miesięcy temu. Rektor odniósł się także do obecnego sposobu realizacji zajęć – Na szczęście w skutek naszych podjętych dużo wcześniej strategicznych decyzji i równocześnie dzięki dużym inwestycjom infrastrukturalnym, korzystamy dzisiaj z jednego z najnowocześniejszych rozwiązań e – learningowych na świecie: platformy Blackboard, w tym narzędzi dedykowanych, typu Collaborate Ultra. Mimo ograniczeń związanych z koronawirusem i koniecznością zajęć w trybie zdalnym liczymy, że w październiku nowo przyjęci studenci będą mogli zobaczyć uczelnię na żywo – dodaje. Jeśli jednak życie napisze inny scenariusz i nadal nauka będzie musiała odbywać się w trybie zdalnym – zapewniam, że do takiego wyzwania również będziemy przygotowanipodkreślił.

Zobacz, co wyróżnia się w ofercie dydaktycznej 2020/2021:

STUDIA

Grafika komputerowa i produkcja multimedialna, Logistyka, Informatyka, Programowanie, Zarządzanie, Dietetyka czy Kosmetologia, to kierunki, które co roku cieszą największym zainteresowaniem wśród kandydatów. Wychodząc naprzeciw potrzebom kandydatów, do wielu kierunków dodano możliwość wybierania nowych specjalności. Wśród nich znajdą się m. in.:

Nowością na studiach I stopnia jest Pielęgniarstwo, prowadzone w języku polskim i angielskim, opracowane zgodnie ze standardami MNiSW oraz posiadające akredytację Ministerstwa Zdrowia.

Zapoznając się z ofertą studiów II stopnia, warto zwrócić uwagę na Dziennikarstwo, które oferuje nową, odrębną ścieżkę kształcenia – Grafika komputerowa w mediach.

Z myślą o studentach polskich i zagranicznych, decydujących się na podjęcie studiów I stopnia w języku angielskim, stałą ofertę anglojęzyczną poszerzono o:

ROZWÓJ

• WSIiZ może poszczycić się wysokimi lokatami w rankingach przeprowadzanych przez MNiSW. Potwierdzają one wysoki poziom nauczania oraz podejście pełne profesjonalizmu stosunku do studentów. TUTAJ

• Badanie ogólnego indeksu zadowolenia wśród absolwentów wykazało, że aż 86% badanych nie żałuje, że zdecydowało się na studia właśnie w murach naszej Uczelni! Pozostałe wyniki również są powodem do dumy. SPRAWDŹ

• Szeroki program stypendialny oraz program wspierania najzdolniejszych studentów, pozwolą na obniżenie czesnego o 50% lub 100% już od początku studiów! Co istotne – o stypendia mogą ubiegać się również studenci obcokrajowcy. SPRAWDŹ OFERTĘ

• Jako uczelnia międzynarodowa kształcimy studentów z aż 50 krajów świata! Nauka w wielokulturowym środowisku pomaga w otworzeniu się na drugiego człowieka, a także przygotowuje do podjęcia pracy za granicą.

• Dostęp do nowoczesnych laboratoriów i licencjonowanych oprogramowań pozwala skutecznie dostosować metody kształcenia do wymagań współczesnego świata. Aktualnie organizujemy zajęcia w trybie online, które niczym nie odbiegają od ćwiczeń i wykładów w formie tradycyjnej. Również kandydaci mogą dołączyć do zajęć online w czasie rzeczywistym, aby poznać kierunki i wykładowców, z którymi spotkają się w trakcie studiów. SPRAWDŹ

Aplikuj na studia do 16 września 2020r.

Nowy rok akademicki rozpoczniemy nauczaniem hybrydowym – poznaj szczegóły.

W razie wątpliwości zachęcamy do kontaktu z Działem Rekrutacji, który odpowie na wszystkie pytania.

Nr telefonu: 17/866 11 88, 17/866 11 99

Mail: rekrutacja@wsiz.edu.pl