SERIA WEBINARIÓW ELSEVIER

Pełna lista sesji na żywo i nagrań z poprzednich webinariów dostępna jest na stronie Elsevier Training Hub

********************************************************************************************************************************************************************

Szkolenia i webinaria EBSCO

Szkolenia EBSCO w lipcu

MasterFILE Premier: jedna z najczęściej wykorzystywanych baz EBSCO
2 lipca, 10:30 (30 minut) | Rejestracja
Sesja poświęcona bazie MasterFILE Premier, która jest dostępna w ramach pakietu podstawowego EBSCO dla wszystkich instytucji naukowych w Polsce.

Kieszonkowa biblioteka, czyli kilka słów o aplikacji mobilnej EBSCO
4 lipca, 10:00 (40 minut) | Rejestracja
Sesja dedykowana aplikacji mobilnej EBSCO. Pokażemy jak pobrać, zalogować się i korzystać z aplikacji. Opowiemy, jak aplikacja ułatwia pobieranie książek elektronicznych.

Poznaj Academic Research Source – bogatą bazę czasopism i e-książek
9 lipca, 11:30 (60 minut) | Rejestracja
Szkolenie dedykowane bazie Academic Research Source, dzięki której masz dostęp do tysięcy czasopism oraz wartościowych książek elektronicznych. Podczas szkolenia dowiesz się, jak tworzyć strategie wyszukiwawcze i wyszukiwać artykuły oraz e-książki. Pokażemy jak korzystać z tych materiałów offline, pobierać fragmenty e-książek oraz wypożyczać tytuły w całości.

EBSCOhost dla zaawansowanych badaczy!
10 lipca, 10:30 (45 minut) | Rejestracja
Szkolenie dedykowane opcjom wyszukiwania z wykorzystaniem ekranu do wyszukiwania zaawansowanego na platformie EBSCOhost. Przyjrzymy się jak korzystać z operatów Boolean, jak odpowiednio tworzyć zaawansowaną strategię wyszukiwawczą, jak korzystać z tezaurusów, jak stosować znaki specjalne oraz kody pól dla bardziej precyzyjnego wyszukiwania.

Zestaw narzędzi platformy EBSCOhost przydatnych w pracy badawczej
11 lipca, 10:30 (45 minut) | Rejestracja
Platforma EBSCOhost to nie tylko miejsce, gdzie badacze mogą odkrywać literaturę naukową, ale również pracować z pełnym tekstem oraz bibliografią. Podczas tej praktycznej sesji dokonamy przeglądu funkcji tj. zapisywanie artykułów w indywidualnym folderze i dzielenie się wynikami poszukiwać z innymi, wykorzystanie historii wyszukiwań, zapisywanie danych do managerów bibliografii w tym Zotero czy Mendeley, zapisywanie artykułów do konta Google Drive.

Business Source Ultimate – badania z zakresu zarządzania i biznesu zaczynają się tutaj!
15 lipca, 12:30 (40 minut) | Rejestracja
Sesja poświęcona bazie Business Source Ultimate – bogatej bazie recenzowanych artykułów z obszaru biznesu, zarządzania i finansów. Business Source Ultimate to znacznie więcej niż tylko czasopisma i magazyny! Na wielu przykładach wyszukiwań pokażemy, jak znaleźć analizy typu SWOT, raporty krajowe, profile firm, nagrania wideo i wiele innych.

Szkolenia EBSCO w sierpniu

Mikro sesja: Przygotuj się na nowy rok akademicki
21 sierpnia, 12:00 (25 minut) | Rejestracja
Weź udział w tej krótkiej sesji, aby przygotować się na nowy rok akademicki. Po tej sesji będziesz wiedział jak sprawdzić czy wszystko działa prawidłowo, gdzie znaleźć dodatkowe materiały promocyjne i przewodniki wideo. Zaprezentujemy także kilka przykładów dobrych praktyk.

EBSCOhost w nowej odsłonie!
22 sierpnia, 10:00 (60 minut) | Rejestracja
Podczas sesji dokonamy przeglądu nowego interfejsu platformy EBSCOhost, która umożliwia wyszukiwanie w prenumerowanych bazach EBSCO. Nasz zespół ds. doświadczenia użytkownika przez lata obserwował studentów i wyzwania, jakie stoją przed nimi podczas korzystania z interfejsów bibliotecznych. W rezultacie powstał nowy interfejs EBSCOhost, aby sprostać stale zmieniającym się oczekiwaniom użytkowników. Dołącz do sesji, jeśli jesteś ciekawy jak wygląda odświeżona wersja ulubionej platformy.

Tydzień z EBSCO: Ostatnia prosta! Dokończ swoją pracę dyplomową z EBSCO

Poznaj tajemnice wyszukiwania literatury naukowej na EBSCOhost
26 sierpnia, 11:30 (45 minut) | Rejestracja
Szkolenie dedykowane opcjom wyszukiwania z wykorzystaniem ekranu do wyszukiwania zaawansowanego na platformie EBSCOhost. Przyjrzymy się jak korzystać z operatów Boolean, jak odpowiednio tworzyć zaawansowaną strategię wyszukiwawczą, jak stosować znaki specjalne oraz kody pól dla bardziej precyzyjnego wyszukiwania.

Przegląd przydatnych narzędzi EBSCOhost
27 sierpnia, 12:00 (45 minut) | Rejestracja

Jak znaleźć najlepsze terminy wyszukiwawcze z platformą EBSCOhost
28 sierpnia, 10:00 (40 minut) | Rejestracja
Zgodnie z Państwa prośbą i ogromnym zainteresowaniem ponawiamy szkolenie dotyczące wyszukiwania z użyciem tezaurus. Masz problemy ze znalezieniem odpowiedniego terminu wyszukiwawczego? Próby wpisywania intuicyjnych haseł nie przynoszą satysfakcjonujących wyników? To szkolenie jest dla ciebie! To będzie sesja dedykowana wyszukiwaniu w oparciu o hasła kontrolowane pochodzące z tezaurusa dziedzinowego. Pokażemy różnice w wynikach wyszukiwania z wykorzystaniem tezaurusa w porównaniu z używaniem słów pochodzących z języka naturalnego.

Jak oszczędzać czas z osobistym kontem MyEBSCO?
29 sierpnia, 10:00 (30 minut) | Rejestracja
Praktyczna sesja, podczas której pokażemy jak założyć darmowe konto na platformie EBSCOhost. Podpowiemy jak efektywnie zaoszczędzić czas wykorzystując wiele opcji platformy, tj.: tworzenie powiadomień, zapisywanie wyników i wyszukiwań, segregowanie wyników w folderach tematycznych.

Szkolenia Web of Science i InCites

Czy wiesz, że Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie należy do czołówki najlepszych uczelni w Polsce? Oferujemy kształcenie praktyczne, dostosowane do trendów panujących na rynku pracy. Badania dowodzą, że nasi absolwenci szybko znajdują dobrze płatną pracę i są zadowoleni ze studiów.

ul. mjr. Henryka Sucharskiego 2