Laboratorium Immunologii i Biochemii

Laboratorium Immunologii i Biochemii

W Laboratorium Immunologii i Biochemii prowadzone są analizy biochemiczne oraz immunoenzymatyczne próbek otrzymanych w wyniku doświadczeń prowadzonych na liniach komórkowych lub próbek materiału biologicznego.

Jakie daje możliwości naukowcom?

W Laboratorium Immunologii i Biochemii mogą być prowadzone badania oparte m. in. na technikach:

• ELISA
  • elektroforeza SDS-PAGE
  • Western blot
  • elektroforeza kometkowa.

Jakie daje możliwości studentom? Laboratorium Immunologii i Biochemii pełni również ważną funkcję dydaktyczną. Z urządzeń będących na wyposażeniu laboratorium korzystają studenci kierunków Kosmetologia, Fizjoterapia oraz Dietetyka podczas praktycznych ćwiczeń z Biochemii, Diagnostyki laboratoryjnej oraz Immunologii z alergologią. Wyposażenie Laboratorium Immunologii i Biochemii:

• Wielofunkcyjny czytnik mikropłytek FilterMax F5 (Molecular Devices)
  • Automatyczna płuczka do mikropłytek,
  • Wirówka laboratoryjna Heraeus Pico,
  • Autoklaw stołowy Prestige Medical 12L,
  • System do oczyszczania wody Milli-Q Integral,
  • Waga analityczna,
  • Mieszadła magnetyczne,
  • pH-metr laboratoryjny,
  • Płatkarka do lodu,
  • Termomikser chłodząco-grzejny,
  • Zestaw do elektroforezy SDS-PAGE oraz Western blot (Bio-Rad),
  • Zestaw do elektroforezy kometkowej.

Opiekun laboratorium: mgr Magdalena Lasota (mlasota@wsiz.edu.pl)

Czy wiesz, że Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie należy do czołówki najlepszych uczelni w Polsce? Oferujemy kształcenie praktyczne, dostosowane do trendów panujących na rynku pracy. Badania dowodzą, że nasi absolwenci szybko znajdują dobrze płatną pracę i są zadowoleni ze studiów.

ul. mjr. Henryka Sucharskiego 2