E-booki

Serwis IBUK LIBRA to pierwsza w Polsce czytelnia online podręczników akademickich i książek naukowych z różnych dziedzin nauki, opublikowanych przez czołowych polskich wydawców. Aby móc korzystać z IBUK LIBRA, należy utworzyć osobiste konto. Zalogowany użytkownik ma między innymi dostęp do półki myIBUK.

Dostęp do publikacji z sieci uczelnianej i spoza niej (wyłącznie z kodem PIN lub za pośrednictwem VPN proxy),  na stronie: http://libra.ibuk.pl

PIN kody do zdalnego dostępu umożliwiające korzystanie z oferty z komputerów domowych oraz urządzeń mobilnych dostępne są po zalogowaniu się na Wirtualną Uczelnię. Proszę wybrać z menu „WU – poprzednia wersja”. W zakładce OPROGRAMOWANIE / IBUK LIBRA wybieramy opcję „Pobierz tylko numer seryjny”, po zaakceptowaniu licencji generowany jest kod dostępu.

Filmy instruktażowe

UWAGA!  Pobrany z Wirtualnej Uczelni kod PIN można podpiąć wyłącznie raz, do jednego konta w IBUKu Librze!

E-booki

W ramach licencji krajowej udostępniane czasopisma i książki Springer są dostępne na platformie Wydawcy SpringerLink oraz są archiwizowane na platformie Infona w ICM z prawem bezterminowego dostępu dla wszystkich instytucji akademickich w kraju. Szczegółowe informacje o zawartości bazy w informatorze.

E-booki
Książki elektroniczne dostępne w ramach licencji krajowej poprzez Wirtualną Bibliotekę Nauki.

W serwisie dostępna jest przeglądarka dziedzinowa i wyszukiwarka e-książek w WBN.
  • Dostęp w sieci uczelnianej bez logowania.
  • Dostęp do zasobów w sieci uczelnianej WSIiZ lub poprzez VPN Proxy

E-booki

Baza EBSCO Academic Research to wielodziedzinowa baza zawierająca: blisko 214 000 książek elektronicznych, ponad 5 000 czasopism o zasięgu międzynarodowym, w tym ponad 350 pełnotekstowych polskich czasopism naukowych

Tematyka bazy obejmuje między innymi: psychologię, nauki humanistyczne, nauki stosowane, nauki społeczne, edukację, matematykę, nauki medyczne, nauki przyrodnicze, pomoce w nauce języków, słowniki i leksykony, nauki polityczne, ochronę środowiska, prawo, krytykę literacką, biznes i ekonomię, chemię, informatykę, inżynierię i wiele innych.

Baza została dodana do platformy EBSCOhost i jest dostępna dla użytkowników w sieci uczelnianej oraz zdalnie, z komputerów domowych oraz urządzeń mobilnych (przez VPN Proxy).

Korzystanie z bazy

Wideo przewodnik – pobieranie e-booków

Wideo przewodnik – e-booki logowanie, pobieranie i czytanie

Kolekcja EBSCO eBooks™ Open Access Monograph Collection – darmowa kolekcja e-booków, wolna od DRM, dostępna bezpłatnie na platformie EBSCOhost®.

Kolekcja EBSCO eBooks Open Access Monograph Collection została stworzona we współpracy z wydawnictwami uniwersyteckimi i naukowymi, takimi jak University of Michigan Press, Taylor & Francis oraz Temple University Press, aby zapewnić bibliotekom i użytkownikom końcowym wybór i dostęp do szerokiej gamy możliwych do odkrycia treści, których liczba będzie rosła w tysiącach. Dzięki tej kolekcji biblioteki uzyskują dostęp do wszystkich obecnych i przyszłych książek elektronicznych OA bez DRM na platformie EBSCO, co zapewnia użytkownikom spójność z innymi książkami elektronicznymi w kolekcji biblioteki.

E-booki

Cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna Academica udostępnia  zasoby cyfrowe Biblioteki Narodowej, w tym współczesne książki i czasopisma.

Rejestracja użytkowników odbywa się w Bibliotece (RA 22 lub KM23).
Terminale do korzystania z zasobów zlokalizowane są w czytelni (RA21) i bibliotece CEM (KM23).
 Szczegółowe informacje o projekcie można  znaleźć na stronie https://academica.edu.pl/
Regulamin użytkownika Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych Academica

Ogólnodostępne e-książki

BC Campus OpenEd

Bibliomania – teksty z zakresu literatury anglojęzycznej, opracowania krytyczne

Bookshelf – ogólnodostępne książki i dokumenty z zakresu nauk o zdrowiu, w jęz. angielskim

De Gruyter – publikacje w wolnym dostępie

Directory of Open Access Books – książki z różnych dziedzin, głównie w języku angielskim

Europeana – jedna z największych kolekcji e-książek i innych cyfrowych materiałów z europejskich bibliotek

Free Medical Books – książki medyczne w wolnym dostępie

Google Books – projekt firmy Google gromadzący książki i czasopisma w formie cyfrowej

InTechOpen – książki naukowe w otwartym dostępie, głównie z nauk ścisłych i medycznych

JSTOR open access books

OpenEdition Books – platforma książek elektronicznych z zakresu nauk humanistycznych

i społecznych

OpenLibrary – internetowy katalog książek oraz e-książek

OpenStax – anglojęzyczne podręczniki uniwersyteckie

Open Textbook Library – otwarte podręczniki akademickie

Otwórz Książkę – cyfrowa kolekcja współczesnych książek naukowych

Oxford Text Archive – strona powstała w ramach projektu “Arts and Humanities Data Service”, zawiera pełne teksty utworów literackich, filozoficznych, tekstów z zakresu historii myśli społecznej

Project Gutenberg – pierwszy w Internecie zbiór darmowych e-booków

TU Delft Open Textbooks

Czy wiesz, że Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie należy do czołówki najlepszych uczelni w Polsce? Oferujemy kształcenie praktyczne, dostosowane do trendów panujących na rynku pracy. Badania dowodzą, że nasi absolwenci szybko znajdują dobrze płatną pracę i są zadowoleni ze studiów.

ul. mjr. Henryka Sucharskiego 2