Gwarancją wysokiej jakości zajęć prowadzonych w ramach Seminarium doktoranckiego jest kadra naukowa, której doświadczenie i dorobek przełoży się na wysokiej jakości doktoraty i perfekcyjne przygotowanie uczestników Seminarium doktoranckiego do wszczęcia postępowania w sprawie nadania stopnia naukowego doktora.
Opiekunowie naukowi w ramach proseminariów
- dr hab. Agata Gemzik-Salwach, prof. WSIiZ (Bankowość, Finanse przedsiębiorstw, Opłacalność inwestycji, Zielone finanse)
- prof. Sabina Kauf (Cyfrowa i zrównoważona logistyka w sektorze gospodarczym i publicznym, Nowoczesne technologie w zarządzaniu łańcuchami dostaw, Smart City, mobilność i logistyka miejska, Dojrzałość cyfrowa i Przemysł 4.0 w logistyce, Porównawcze i przekrojowe ujęcia sektorowe)
- dr hab. Stefan Markowski, prof. WSIiZ (Ekonomika obrony narodowej i zarządzania sektorem obrony narodowej, Ekonomika i zarzadzanie przemysłem obronnym, Ekonomiczne aspekty sojuszy wojskowych, Zarządzanie sektorem publicznym, Ekonomika i zarządzanie zakupami państwowymi, Ekonomika międzynarodowych migracji, zarządzanie migracjami i ochrona uchodźców, Stosunki międzynarodowe)
- dr hab. Robert Pater, prof. WSIiZ (Proces poszukiwania (i dopasowywania) osób poszukujących pracy i pracodawców, Rynek wolnych miejsc pracy, Oferty pracy w cyklu koniunkturalnym, Popyt na pracę – zmiany w czasie i struktura zawodowa, Popyt na umiejętności, Gig Economy, Gospodarka platformowa, Wymagania pracodawców i kompetencje osób poszukujących pracy, Edukacja a rynek pracy, Cykl koniunkturalny a rynek pracy, Język płci w ofertach pracy, Umiejętności ekologiczne i cyfrowe. Bliźniacza transformacja a rynek pracy, Polityki rynku pracy i ich skuteczność, Polaryzacja miejsc pracy – weryfikacja teorii RBTC i SBTC, Modelowanie i prognozowanie sytuacji na rynku pracy, Strategia kwalifikacji, Strategia umiejętności, Sztuczna inteligencja i rynek pracy, Nowe i zanikające zawody, COVID-19 i zapotrzebowanie na umiejętności, Migracje Ukraińców w czasie wojny, Ewolucja popytu na wybrany zawód)
- dr hab. Tomasz Skica, prof. WSIiZ (Wspieranie przedsiębiorczości przez jednostki samorządu terytorialnego, Ekosystemy przedsiębiorczości, Rozwój lokalny i regionalny, Polityki budżetowe JST, Efektywność sektora publicznego)
dr hab., prof. WSIiZ
Prorektor WSIiZ ds. Nauki i Współpracy Międzynarodowej. Kierownik Katedry Nauk o Polityce i Administracji. Doktor habilitowany z zakresu nauk prawnych (PAN).
dr hab., prof. SGH
Profesor w Katedrze Ekonomii I Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Doktor habilitowany w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinie ekonomia i finanse. Research Affiliate w Life Course Centre, Australia, członek PPG oraz Prison Working Group. Kierownik projektów badawczych finansowanych przez Narodowe Centrum Nauki i CERGE-EI Foundation. Autorka wielu publikacji naukowych oraz raportów w dziedzinach takich jak: ekonomia pracy i polityka społeczna.
dr hab., prof. WSIiZ
Profesor i kierownik Katedry Ekonomii i Finansów WSIiZ. Doktor habilitowany nauk społecznych w dyscyplinie ekonomia i finanse. Współwykonawca 30 projektów badawczych, w tym kilku międzynarodowych dotyczących rynku pracy.
dr hab., prof. WSIiZ
Profesor i kierownik Katedry Zarządzania WSIiZ. Honorowy wizytujący profesor, School of Business, The University of New South Wales, The Australian Defence Force Academy, Canberra campus (UNSW Canberra), Australia. Autor wielu publikacji naukowych oraz raportów w dziedzinach takich jak: ekonomia obrony narodowej czy ekonomia przemysłu obronnego.
dr, prof. WSIiZ
Profesor i Dyrektor Generalny w Instytucie Badań i Analiz Finansowych. Profesor honorowy WSIiZ. Absolwent Szkoły Głównej Planowania i Statystyki. W latach 1989-1994 wiceminister finansów, w latach 2011–2013 wiceprezes NIK.
dr
Krzysztof Błędowski jest adiunktem wizytującym w departamencie ekonomii i finansów WSiZ. Ma ponad 30 lat doświadczenia w transformacji gospodarczej, finansach i polityce przemysłowej.
dr
Wykładowca w Katedrze Kognitywistyki i Modelowania Matematycznego WSIiZ, dr w Instytucie Informatyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Wielokrotnie piastował funkcję prodziekana Wydziału Matematyczno–Przyrodniczego URz. W latach 2008 – 2012 pełnił funkcję kierownika pracowni matematyki finansowej na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym URz. Prowadzi badania dotyczące statystyki, bankowości oraz zastosowań modeli matematycznych w ekonomii, finansach i bankowości.
prof.
Profesor nauk społecznych, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Opolskiego. Prowadzi badania naukowe na temat logistyki miasta i smart city, zarządzania łańcuchem dostaw oraz logistyczno-marketingowego zarządzania przedsiębiorstwem.
dr hab.
Kierownik Katedry Przedsiębiorczości WSIiZ. Doktor habilitowany nauk społecznych w dyscyplinie ekonomia i finanse. Redaktor naczelny Financial Internet Quarterly. Prowadzi badania nt. przedsiębiorczości i jej dynamiki w ujęciu lokalnym, wspierania przedsiębiorczości przez JST, systemu finansów publicznych i gospodarki środkami publicznymi. Współpracownik krajowych i zagranicznych instytucji naukowych.