Laboratorium Kosmetologii

Podczas zajęć w laboratorium studenci nabywają umiejętności praktycznych niezbędnych w zawodzie kosmetologa. Poprzez wykonywanie różnorodnych zabiegów pielęgnacyjnych wykorzystujących najwyższej klasy nowoczesne urządzenia, studenci nie tylko zapoznają się ze stanowiskiem kosmetycznym, przyswajają wiedzę, ale również szlifują umiejętności praktyczne.

Każde stanowisko do pracy jest zaopatrzone w oddzielny wózek kosmetyczny, lampę lupę, profesjonalne łóżko zabiegowe oraz dostęp do materiałów jednorazowych oraz narzędzi niezbędnych do wykonywania zabiegów.

Laboratorium KosmetologiiLaboratorium Kosmetologii

Laboratorium KosmetologiiW trakcie zajęć praktycznych realizowanych w laboratorium kosmetologii studenci nabywają nowe umiejętności praktyczne dotyczące zakresu obowiązków kosmetologa. Dzięki najnowszym sprzętom dostępnym na wyposażeniu mają możliwość nauki oraz doskonalenia zabiegów takich jak:

– peeling kawitacyjny

– sonoforeza

– mezoterapia bezigłowa

– mikrodermabrazja

– oczyszczanie wodorowe

– oksybrazja

– mezoterapia mikroigłowa

– fale radiowe

– radiofrekwencja mikroigłowa

– infuzja tlenowa

– karboksyterapia

– fotoodmładzanie IPL

– depilacja laserowa SHR

– peeling węglowy Black Dool

– liposukcja ultradźwiękowa

– dermomasaż

– kriolipoliza

– elektrokoagulacja

Laboratorium Kosmetologii

Laboratorium KosmetologiiLaboratorium KosmetologiiStudenci maja również możliwość poznać wiele profesjonalnych marek kosmetyków z wyższych półek takich jak Janssen Cosmetics. Jest to główny partner Laboratorium Kosmetologii, który zaopatruje pracownie w kosmetykę białą – kremy, maski, peelingi, żele i toniki, ampułki, serumy – niezbędne do wykonywania wszystkich zabiegów pielęgnacyjnych.  Kosmetyki te charakteryzują się wysoką tolerancją i bezpieczeństwem w trakcie stosowania dla najbardziej wymagających cer.

Laboratorium KosmetologiiLaboratorium Kosmetologii

Preparaty do eksfoliacji kwasowej, które są wykorzystywane w trakcie zajęć na laboratorium zapewniają studentkom komfort pracy oraz pozwalają na zachowanie maksymalnego bezpieczeństwa. Są to monopeeligi lub sprawdzone i polecane przez osoby praktykujące mieszanki takich marek jak Peel Mission, Clarena, Vedara Medical oraz Jansen Cosmetics.

Poza zabiegami pielęgnacyjnymi studenci maja również zajęcia z zakresu pielęgnacji okolic oka, stylizacji paznokci oraz podstawy podologii.

.

Opiekun: mgr Joanna Budzik-Pasło

jbudzik@wsiz.edu.PL

ul. mjr. Henryka Sucharskiego 2

Premiera wykładu dr Joanny Wójcik
pt. „Internet a krytyczne myślenie”
odbędzie się 17 kwietnia (środa), o godz. 18.00 na uczelnianym kanale YouTube.

Zachęcamy również do obejrzenia relacji filmowych z poprzednich spotkań zrealizowanych w ramach cyklu „Przybij Piątkę Nauce”.

Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
×
Bilety dostępne będą od 3 listopada br.