Laboratorium Architektury Przetwarzania Równoległego i Programowania RównoległegoLaboratorium Architektury Przetwarzania Równoległego i Programowania Równoległego

Laboratorium jest zlokalizowane w sali KM205 i wyposażone w różne narzędzia i systemy, które mogą być wykorzystane do opracowania, wdrażania i testowania architektur i systemów równoległych. Umożliwia prowadzenie usług obliczeniowych wymagających dużych mocy, usług komunikacyjnych w rozumieniu serwerów wirtualnych czy usług specjalizowanych multimedialne w zakresie wizualizacji.

Wyposażenie Laboratorium obejmuje się m.in.:

• klaster obliczeniowy, w skład, którego wchodzi 32 procesory Intel Xeon połączonych szybką siecią komunikacyjną,

• oprogramowanie do modelowania zjawisk elektromagnetycznych,

• biblioteka do obliczeń alfanumerycznych,

• debugger dla programów równoległych,

• oprogramowanie TAU Performance,

• system automatycznego zrównoleglania,

• oprogramowanie do monitorowania wykonywania programów,

• Visualization Toolkit, biblioteki komunikacyjne,

• systemy graficznego projektowania oprogramowania,

• pakiety do analizy struktur i parametrów programów C++.

Laboratorium Architektury Przetwarzania Równoległego i Programowania Równoległego pozwala studentom na zapoznanie się z technikami programowania w środowisku rozproszonym w szczególności poznania metod:

• symulacji komputerowych,

• obliczeń równoległych,

• badania architektur współbieżnych.

Studenci mogą również zapoznać się z praktyczną realizacją usług hostingowych, tzw. serwerów wirtualnych dla firm stanowiących tani sposób na własny serwer firmowy. Wirtualny serwer może zapewnić firmie:

• serwer WWW co oznacza możliwość użycia najnowszych technologii:

• języki internetowe, np. PHP,
  • zapewnia zdalne zarządzanie treściami,
  • możliwość podpięcia dowolnej domeny,
  • dowolna ilość subdomen,
  • gotowe szablony stron,
  • włącznie z gotową opcją sklepu internetowego,
  • serwer bazy danych (np. MySQL, PostreSQL),

• serwer poczty z dowolną ilością kont, aliasów, możliwością przekierowania poczty, obsługą poczty przez przeglądarkę,

• skaner antywirusowy,

• wykonywanie kopii bezpieczeństwa,

• dostęp zdalny przez panel administratora.

Czy wiesz, że Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie należy do czołówki najlepszych uczelni w Polsce? Oferujemy kształcenie praktyczne, dostosowane do trendów panujących na rynku pracy. Badania dowodzą, że nasi absolwenci szybko znajdują dobrze płatną pracę i są zadowoleni ze studiów.

ul. mjr. Henryka Sucharskiego 2