Laboratorium Podstaw Elektroniki

Laboratorium zlokalizowane jest w sali KM110 i ma na celu zapoznanie studenta z typowymi układami elektronicznymi oraz adekwatnymi przyrządami i sposobem ich wykorzystania w pomiarach realizowanych samodzielnie przez studenta. W laboratorium prowadzone są zajęcia praktyczne do przedmiotu Podstawy elektrotechniki i elektroniki.

W ramach Laboratorium Podstaw Elektroniki studenci mogą realizować zadania praktyczne m.in. z zakresu pomiarów:

• parametrów wybranych elementów biernych,
  • przykładowych układów zasilaczy,
  • właściwości wzmacniacza tranzystorowego,
  • wybranych cech elementów czynnych,
  • atrybutów wzmacniacza napięciowego zbudowanego na scalonym wzmacniaczu operacyjnym,
  • atrybutów filtru aktywnego zbudowanego na scalonym wzmacniaczu operacyjnym,
  • cech wzmacniacza rezonansowego i parametrów zbudowanego na nim generatora sygnału,
  • wybranych parametrów układów sekwencyjnych czy kombinacyjnych,
  • wybranych parametrów przetworników A/C i C/A.

Laboratorium wyposażone jest w urządzenia i przyrządy pomiarowe, w tym m.in.:

• oscyloskopy NDN DF4321C,
  • oscyloskopy HM504-2,
  • mierniki Sanwa CD772,
  • generatory funkcyjne NDN DF1614A,
  • zasilacze uniwersalne DF1731SB3A,
  • multimetry Extech EX430,
  • multimetry Lutron DM9981G,
  • generator SG1639B,
  • sterowniki PLC S7-200, CPU 221,
  • miernik mocy lasera ML11,
  • oscyloskop cyfrowy PDS-5022S,
  • oscyloskop cyfrowy DS1052E,
  • Dydaktyczne Systemy Mikroprocesorowe DSM51,
  • zestawy laboratoryjne w skład których wchodzą m.in.: zasilacze kasetowe, moduły pomiarowe.

Użytkując powyższe wyposażenie studenci zdobywają umiejętności związane z samodzielnym wykonywaniem pomiarów urządzeń z zakresu podstaw elektroniki i analizą otrzymanych wyników. Zyskują także umiejętność pracy z użyciem elektronicznych przyrządów pomiarowych.

Opiekun: mgr inż. J. Jamiński: jjaminski@wsiz.edu.pl

Czy wiesz, że Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie należy do czołówki najlepszych uczelni w Polsce? Oferujemy kształcenie praktyczne, dostosowane do trendów panujących na rynku pracy. Badania dowodzą, że nasi absolwenci szybko znajdują dobrze płatną pracę i są zadowoleni ze studiów.

ul. mjr. Henryka Sucharskiego 2