Cyfrowe Laboratorium Językowe

Laboratorium będzie wykorzystywane do prowadzenia zajęć na kierunku filologia angielska (fonetyka, mówienie i słuchanie, kurs zintegrowany, przekład ustny). W laboratorium będą także prowadzone lektoraty, a szczególnie intensywne kursy językowe (m.in. kursów akademickich).

– Podczas kursów przekładu ustnego laboratorium symuluje warunki sali konferencyjnej, dzięki czemu może być wykorzystywane do ćwiczeń związanych z nauką zarówno tłumaczenia konsekutywnego, jak i symultanicznego.

– Uruchomienie nowego laboratorium językowego jest ściśle związane z badaniami prowadzonymi przez pracowników Katedry Anglistyki w zakresie wykorzystania nowoczesnych metod i środków w glottodydaktyce oraz form organizacji nauczania języków obcych – dodaje. Dzięki specjalistycznemu oprogramowaniu, które powstało w WSIiZ zajęcia w laboratorium usprawniają ćwiczenia np. rozróżniania dźwięków mowy, prawidłowej wymowy i intonacji (fonetykę), rozumienie ze słuchu i wypowiedzi ustne. W planach jest udoskonalenie i rozbudowa tego oprogramowania oraz uzupełnienie go o funkcje pozwalające na symulację kabiny do tłumaczenia symultanicznego czy sali konferencyjnej.

Czy wiesz, że Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie należy do czołówki najlepszych uczelni w Polsce? Oferujemy kształcenie praktyczne, dostosowane do trendów panujących na rynku pracy. Badania dowodzą, że nasi absolwenci szybko znajdują dobrze płatną pracę i są zadowoleni ze studiów.

ul. mjr. Henryka Sucharskiego 2