Digital Marketing Qualification – certyfikat kompetencji e-marketingowych

DIMAQ to pierwszy w Polsce program standaryzacji i weryfikacji kompetencji digital marketingowych. Definiuje niezbędny poziom wiedzy i kwalifikacji specjalistów z obszaru marketingu cyfrowego, pozwala na jego porównywanie i ewaluację.
Metodologia programu opracowana została przez ekspertów powołanych przez Związku Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska pod nadzorem merytorycznym Branżowej Rady ds. Kompetencji IAB Polska. Egzamin przeprowadza WSIiZ a certyfikat wydaje IAB Polska.
Od 2016 roku program certyfikacji jest rekomendowany przez IAB Europe, a kolejne europejskie kraje wprowadzają go na rynek. DIMAQ jest już dostępny w Grecji, Słowenii, na Cyprze, w Serbii, Czarnogórze, Bośni i Hercegowinie.
We WSIiZ możesz skutecznie przygotować się do egzaminu na studiach podyplomowych Marketing Internetowy, a także na studiach II stopnia Digital marketing. Absolwenci tych kierunków mogą na preferencyjnych warunkach przystąpić do egzaminu w pierwszym zamiejscowym Centrum Egzaminacyjnym IAB Polska – w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.
Korzyści dla posiadacza certyfikatu DIMAQ:
- potwierdzenie posiadanych kwalifikacji w obszarze digital marketingu
- ekskluzywny dostęp do bazy wiedzy o marketingu cyfrowym i rabaty na branżowe wydarzenia
- istotny atut w kształtowaniu ścieżki rozwoju kariery – certyfikat przypisany do osoby
- dokument rozpoznawalny i uznany w branży i wśród marketerów
Ponad 800 specjalistów w Polsce posiada już certyfikat DIMAQ, wydany przez IAB Polska.
Dowiedz się więcej!
Certyfikaty DIMAQ przyznawane są na dwóch poziomach: ogólnym (professional) oraz specjalistycznym (expert) w obszarach efektywności i komunikacji (od 2018 roku). Certyfikat oznaczony jest numerem i ma ograniczoną czasowo ważność. Szczegóły procesu certyfikacji znajdziesz na stronie https://dimaq.pl/
Dane do kontaktu:
Barbara Przywara
adres e-mail: bprzywara@wsiz.edu.pl
tel:17 866 15 00
Łukasz Bis
adres e-mail: lbis@wsiz.edu.pl
tel:17 866 11 80
Ewa Opach
e-mail: e.opach@iab.org.pl
tel: 735 911 657
Certyfikat Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie ukończenia kursu Podstawy Inwestowania na Giełdzie

W ramach programu Szkoły Giełdowej oferujemy dwa kursy: Podstawy inwestowania na giełdzie oraz Giełda dla średniozaawansowanych.
Podstawy inwestowania na giełdzie to 14-godzinny kurs przeznaczony dla przyszłych i początkujących inwestorów. Obejmuje on zagadnienia, których znajomość jest niezbędna w inwestowaniu, takie jak: funkcjonowanie rynku kapitałowego i giełdy, zasady inwestowania, analiza spółek, sposoby oceny ryzyka, psychologia inwestowania i wiele innych.
Giełda dla średniozaawansowanych to kurs, który realizowany jest w trakcie pięciu wykładów i obejmuje łącznie 13 godzin. Do udziału zapraszamy absolwentów kursu „Podstawy inwestowania na giełdzie” oraz innych zainteresowanych. Zajęcia obejmują m. in. zagadnienia związane z instrumentami pochodnymi i certyfikatami Turbo, analizą fundamentalną oraz analizą techniczną (świece i ich rodzaje, formacje zmiany i kontynuacji, oscylatory i wskaźniki, teoria portfelowa).
Honorowym patronatem Szkoły giełdowej jest Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie. Każdy uczestnik kursu na zakończenie otrzymuje certyfikat ukończenia kursu wydawany przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie, który stanowi ważny atut dla osób poszukujących pracy w instytucjach finansowych.
Kursy realizowane są cyklicznie w Laboratorium Finansowym usytuowanym w Centrum Edukacji Międzynarodowej w położonym w Kielnarowej kampusie Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania.
Dowiedz się więcej!
Dane do kontaktu:
Agata Gemzik-Salwach
E-mail: agemzik@wsiz.edu.pl
Tel. +48 17 86 61 488
Certyfikat Legislator

Certyfikat wydawany przez firmę ABCPro sp. z o.o. i WSIZ jest to bezpłatny certyfikat poprzedzony dziesięciogodzinnym kursem, potwierdzający umiejętności posługiwania się programem tworzenia elektronicznych aktów prawnych LEGISLATOR. Certyfikat jest przydatny w pracy w organach administracji publicznej różnego szczebla.
Certyfikat został wydany 148 osobom, łącznie studentom WSIiZ oraz słuchaczom Centrum Studiów Podyplomowych WSIiZ.
Możliwości zdobycia certyfikatu LEGISLATOR:
- słuchacze CSP: w ramach studiów podyplomowych „Administracja publiczna z elementami e-administracji” .
Dowiedz się więcej!
Dane do kontaktu:
Centrum Studiów Podyplomowych WSIiZ
ul. Sucharskiego 2, pok. nr 48, 35-225 Rzeszów, csp@wsiz.edu.pl
Certyfikat ARCPort

Certyfikat wydawany przez firmę Transoft Solutions z Rotterdamu, otrzymywany nieodpłatnie po pomyślnym zaliczeniu przedmiotu Projekt Lotniczy 2 (realizowanego w 4 semestrze studiów Aviation Management oraz General Aviation Management ). Zdobycie tego certyfikatu potwierdza średniozaawansowane kompetencje w zakresie korzystania z oprogramowania ARCPort, który jest symulatorem pracy portu lotniczego. Z oprogramowania korzysta ponad 80 międzynarodowych lotnisk na całym świecie. Komercyjny koszt podejścia do szkolenia oraz uzyskania takiego certyfikatu to ok. 4000 USD.
WSIiZ jest jedyną uczelnią w Polsce i jedną z 3 na świecie, której studenci mają możliwość zdobycia certyfikatu.
Do tej pory zdobyło go ok. 95 studentów WSIiZ, z grupy ok. 350 jakie podeszło do szkolenia. Są to jedyne osoby w Polsce, które taki certyfikat posiadają.
Dowiedz się więcej!
Dowiedz się więcej!
Michał Fularz
adres e-mail: mfularz@wsiz.edu.pl
tel: 17 866 12 09
IATA Ground Operations Management IATA Cargo Introductory Course

Certyfikaty wydawane przez Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych (IATA) są najbardziej rozpoznawalnymi na świecie dokumentami, które potwierdzają kompetencje pracowników rynku przewozów lotniczych. Certyfikat jest też gwarancją posiadania najwyższych kompetencji językowych, bowiem szkolenie i egzaminy odbywają się po angielsku. Komercyjny koszt takiego szkolenia to około 8 tys. zł, a studenci WSIiZ mogą je zrealizować bezpłatnie w ramach realizowanych przez uczelnię projektów rozwojowych dofinansowanych z Funduszy Europejskich.
Z danych krajowego centrum IATA otrzymaliśmy informację, że do tej pory certyfikaty z różnych obszarów lotnictwa w całej Polsce zdobyło około 400 osób. Na uczelni w latach 2017-2021 certyfikaty zdobyło blisko 180 najlepszych studentów. W roku akademickim 2021/2022 certyfikaty IATA AIRLINE SECURITY AWARENESS oraz IATA AIRLINE FINANCE może zdobyć kolejnych 30 studentów.
Studenci WSIiZ w ramach realizowanych przez Uczelnię projektów zintegrowanych mają możliwość zdobycia certyfikatów IATA z obszaru: Airline Finance and Accounting Management, Airline Marketing for Leadership, Airline Business Models and Competitive Strategies, Airline Security Awareness, Cargo Introductory oraz Airline Customer Service.
Dowiedz się więcej!
Dane do kontaktu:
Michał Fularz
adres e-mail: mfularz@wsiz.edu.pl
tel: 17 866 12 09
Certyfikat TransEdu

Certyfikat kompetencji TransEdu pozwała studentom zweryfikować zdobytą wiedzę za pomocą rozbudowanego testu i jednocześnie zdobyć potwierdzone przez organizatorów TransEdu i Uczelnię oficjalne zaświadczenie. Egzamin wiedzy organizowany jest na uczelniach i w szkołach, które współpracują z Wirtualną Akademią. Test wiedzy jest związany z kursami obecnymi na Wirtualnej Akademii na stronie edu.trans.eu/kursy. Każdy z tych kursów zawiera lekcję (każdego miesiąca dochodzi nowa) w postaci filmów, artykułów i gier. Oficjalny test wiedzy jest potwierdzeniem nabytej wiedzy podczas kursów Wirtualnej Akademii TransEdu. Jeden test wiedzy obejmuje treść jednego kursu. Zwieńczeniem pozytywnie zdanego egzaminu jest otrzymanie oficjalnego Certyfikatu kompetencji.
Co roku Uczelnia będzie organizować egzamin dla wszystkich chętnych studentów. Student, któremu uda się osiągnąć wynik 75% poprawnych odpowiedzi otrzymuje darmowy certyfikat z pieczęcią firmy oraz Uczelni. Każdy student może otrzymać łącznie 4 certyfikaty – po jednym z każdego kursu. Do wyboru są następujące kursy – Transport drogowy, Spedycja, Magazyn, Manager Branży TSL. Co więcej, aby ułatwić studentom przygotowanie do egzaminu, firma Trans stworzyła grę na urządzenia mobilne
Zdaniem eksperta
Certyfikat kompetencji TransEdu jest niesamowitą okazją dla studentów aby potwierdzić swoją wiedzę z zakresu logistyki nabytej na zajęciach oraz podczas kursów Wirtualnej Akademii TransEdu. Jest to dodatkowy atut, który pozwała studentom polepszyć ich pozycję na rynku pracy. W celu szybkiego i interaktywnego przygotowania się do egzaminu TransEdu firma TransEdu przygotowała rozbudowaną bazę wiedzy podzieloną na różne obszary według specjalizacji i dostosowaną do potrzeb rynku. Do wyboru studenci mają artykuły, opinie ekspertów, gry i filmiki. Dzięki tym narzędziom nauka nabiera nowego wymiaru.
Kateryna Lysenko
Dowiedz się więcej!
edu.trans.eu/certyfikowany-egzamin
Dane do kontaktu:
dr Kateryna Lysenko-Ryba
adres e-mail: klysenko@wsiz.edu.pl
tel:17 866 15 26
Certyfikat TÜV NORD

Uzyskanie tego certyfikatu przez studentów WSIIZ jest możliwe dzięki trwającej od 2018 roku współpracy partnerskiej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie z międzynarodowym koncernem TÜV NORD. Szansę na zdobycie certyfikatu mają studenci studiów I i II stopnia, a także studiów podyplomowych.
Dlaczego warto?
- Certyfikat jest dokumentem rozpoznawalnym i respektowanym na całym świecie, pozwalającym studentom zdobyć niezależne potwierdzenie uzyskanych kompetencji.
- Często jest też dokumentem wymaganym w wielu przedsiębiorstwach już na etapie rekrutacji.
- Posiadanie certyfikatu otwiera nowe możliwości na rynku pracy i podnosi konkurencyjność na tle innych kandydatów starających się o pracę np. w firmach certyfikujących i miejscach, gdzie kluczowe jest odpowiednie zarządzanie jakością.
- W ramach ścieżki kształcenia studenci uzyskają dostęp do kursu e-learningowego: Audytor wewnętrzny systemu zarządzania jakością wg ISO 900:2015.
- Zarówno kurs jak i egzamin odbywają się na platformie elektronicznej, która pozwala na realizację programów szkoleniowych w dogodnym czasie i miejscu.
- Weryfikacja nabytej wiedzy odbywa się również poprzez platformę elearningową podczas egzaminu – testu wiedzy.
- Pomyślne zdanie egzaminu zakończone otrzymaniem certyfikatu jest potwierdzeniem wartości pracownika na rynku pracy.
W semestrze letnim 2022 roku z możliwości zdobycia certyfikatu TÜV NORD skorzystało 30 studentów kierunków Zarządzanie oraz Logistyka. Otrzymali oni certyfikat pn. „Auditor wewnętrzny systemu zarządzania jakością wg ISO 9001:2015”.
Docelowo, w ramach uczelnianej współpracy, programem zostanie objętych większość studenckich kierunków.
Dowiedz się więcej!
Dane do kontaktu:
Janusz Maksymowicz
jmaksymowicz@wsiz.edu.pl
tel. 607 051 117