48 studentów Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z kierunków: Logistyka oraz Zarządzanie uzyskało prestiżowe certyfikaty – Specjalista ds. zarządzania jakością i Specjalista ds. łańcucha dostaw. Certyfikaty zostały wydane w ramach współpracy z międzynarodowym koncernem TÜV NORD.

Certyfikaty zostały wręczone przez dr Katerynę Lysenko-Rybę, Prodziekan kierunku Logistyka oraz Pana Jana Maksymowicza, przedstawiciela firmy TUV Nord. Z perspektywy studentów uzyskanie certyfikatów podnosi ich kompetencje i jest dużym wyróżnikiem na rynku pracy. Kilku studentom udało się zdobyć obydwa certyfikaty.

Certyfikaty TÜV NORD Polska są dla osób, które chcą:

• uzyskać obiektywny dowód potwierdzenie swoich kompetencji,
  • zwiększyć swoją siłę przetargową w grze o wymarzoną pracę lub projekt,
  • zdobyć potwierdzenie kompetencji przez bezstronnych egzaminatorów posiadających doświadczenie praktyczne w danym obszarze,
  • uwiarygodnić ciągłe doskonalenie,
  • wzmocnić swoją markę własną przy wsparciu rozpoznawalnych branżowych certyfikatów.

Koncern TÜV NORD działa na wszystkich kontynentach od ponad 140 lat. Na rynku polskim funkcjonuje od prawie 30 lat, pozostając w gronie liderów swojej branży. Grupa świadczy usługi m.in. z zakresu certyfikacji systemów, osób i produktów, odbiorów technicznych i budowlanych, szkoleń systemowych i biznesowych oraz doradztwa unijnego. Współpraca z firmą TÜV NORD obejmuje m.in.: wspólne przedsięwzięcia naukowe i badawcze, współpracę w zakresie tworzenia i opracowania specjalności, programów kształcenia dotyczących wdrażania i doskonalenia systemów zarządzania według standardów międzynarodowych w poszczególnych obszarach zarządzania jakością, środowiskiem, bezpieczeństwem informacji w przedsiębiorstwie oraz innych obszarów tematycznych zgodnych z profilem działalności Partnera.