W ramach IV edycji cyklu „Przybij piątkę nauce” zapraszamy do wysłuchania rozmowy z doktorem fizyki i dziennikarzem naukowym, która została poświęcona tematyce zrównoważonego rozwoju. Hasłem przewodnim IV edycji cyklu „Przybij piątkę nauce” jest „Razem na rzecz lepszego jutra”.

W rozmowie dr Tomasz Rożek poruszy kwestie dotyczące zmian klimatu oraz ich konsekwencje. Ponadto podpowie słuchaczom co można zrobić, aby te zmiany spowolnić. Jak sam mówi, troska o klimat powinna być dla nas kwestią priorytetową.

Wykład odbędzie się 15 marca br. (środa) o godz. 18:00. Spotkanie będzie miało charakter on-line. Zapraszamy na nasz kanał YouTube WSIiZ.

Kilka słów o prelegencie – dr Tomasz Rożek

dr Tomasz Rożek – doktor fizyki, dziennikarz naukowy. Na co dzień zajmuje się popularyzacją nauki. Założyciel Fundacji Nauka. To Lubię, której misją jest popularyzacja nauki i nowych technologii zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci oraz nauka krytycznego myślenia. Laureat wielu nagród dziennikarskich. Na co dzień kieruje działem naukowym w tygodniku Gość Niedzielny, w Radio 357 prowadzi program „Pytania z Księżyca”. Prowadzi również kanał na YouTubie „Nauka. To Lubię” oraz „Nauka. To Lubię Junior.”

O cyklu „Przybij piątkę nauce”

Wykład pt. „Rozłożyć klimat na czynniki pierwsze” jest kolejnym spotkaniem w ramach tegorocznej edycji cyklu „Przybij piątkę nauce”. Hasłem przewodnim IV edycji cyklu jest „Razem na rzecz lepszego jutra”. Jest to seria wykładów poświęcona klimatowi i naturze. Będziemy rozmawiać m.in. o klimacie, jego zmianach, bioróżnorodności, produkcji żywności, ale też o transformacji cyfrowej – mówi prof. dr hab. Agata Jurkowska-Gomułka, Prorektor WSIiZ ds. Nauki i Współpracy Międzynarodowej.

Ponadto Prelegenci odpowiadają na pytania słuchaczy oraz przedstawiają najlepsze praktyki, które mają wymierny wpływ na jakość naszego życia i stan środowiska naturalnego. W ramach projektu „Przybij piątkę nauce” Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie udostępnia materiały filmowe oraz audio, zawierające relacje z kilkudziesięciu zrealizowanych wykładów i spotkań otwartych. Więcej informacji na temat cyklu dostępnych jest na stronie cyklu „Przybij piątkę nauce”.

Spotkanie dofinansowano ze środków budżetu państwa w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą Społeczna Odpowiedzialność Nauki.

Plakat maleńka roślinka i tytuł wykładu