Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie została partnerem prestiżowych hackathonów. HackYeah Kraków oraz NASA Space Apps Challenge Stalowa Wola odbędą się jesienią 2024 r.

Jako uczelnia, której priorytetem jest kształcenie przyszłych liderów, z dumą wspieramy takie inicjatywy jak HackYeah i NASA Space Apps Challenge. Dla naszych studentów oraz absolwentów to doskonała okazja do praktycznego zastosowania wiedzy i umiejętności zdobytych podczas studiów – mówi Rektor WSIiZ dr hab. Andrzej Rozmus, prof. WSIiZ.

HackYeah to największy stacjonarny hackathon w Europie, gdzie uczestnicy tworzą innowacyjne rozwiązania technologiczne, aby sprostać wyzwaniom technologicznym, społecznym, prawnym i środowiskowym. Wydarzenie to promuje współpracę i kreatywność, aby „zhakować rzeczywistość”. Termin i miejsce wydarzenia to 28-29 września 2024 r., Tauron Arena w Krakowie.

NASA Space Apps Challenge Stalowa Wola odbędzie się 5-6 października 2024 r. To największy w Europie hackathon o tematyce kosmicznej, organizowany przez NASA. Uczestnicy rozwiązują realne problemy związane z eksploracją kosmosu, korzystając z otwartych danych udostępnianych zarówno przez NASA, jak i inne agencje.

WSIiZ wspiera wydarzenia, które nie tylko promują innowacyjność i rozwój technologiczny, ale także angażują społeczność akademicką w rozwiązywanie realnych wyzwań o charakterze globalnym.

Liczymy, że nasi studenci pokażą się na tych wydarzeniach z jak najlepszej strony. W tym roku wygrywali już hackathony, ale teraz czas na następne! – mówi Maciej Ryś, koordynator współpracy, adiunkt w Katedrze Zarządzania WSIiZ.

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zaprasza wszystkich chętnych do udziału hackathonach, są one okazją do zdobycia cennego doświadczenia i nawiązania kontaktów z ekspertami z branży.