Prorektor ds. Nauki i Współpracy Międzynarodowej dr hab. Konrad Szocik, prof. WSIiZ ogłasza konkurs na projekty naukowe, artystyczne i popularyzujące naukę oraz sztukę, realizowane przez studenckie koła naukowe WSIiZ w 2025 roku. Jest to już trzecia edycja konkursu, mająca na celu zaangażowanie studentów z kół w rozwój naukowy i artystyczny oraz wsparcie innowacyjności i kreatywności studenckiej.
W tym roku na uczelni aktywnie działa aż 30 kół naukowych, które od wielu lat są wspierane przez Uczelnię poprzez finansowanie badań, publikacji i wyjazdów na konferencje. W ramach ogłoszonego konkursu studenci mogą również starać się o sfinansowanie dużych, samodzielnych projektów, co jest motywacją do jeszcze większego zaangażowania w działalność naukową. Regulamin konkursu wraz z formularzem wniosku dostępny jest TUTAJ.
Wnioski można składać do 31 stycznia 2025 roku w Dziale Nauki.
W roku 2024 studenci realizowali 5 projektów w ramach poprzedniej edycji konkursu:
- „Wpływ wirtualnej rzeczywistości (VR) na równowagę ciała i reakcje stresowe organizmu” pod kierownictwem studentki Alicji Rodak z Koła Naukowego RehSCIENCE pod opieką dr Marleny Krawczyk-Suszek we współpracy z Kołem Naukowym Nowych Technologii Programistycznych pod opieką dra Marka Jaszuka.
- „JAMNIKI – gra karciana, towarzyska na czas, logiczno-zręcznościowa”, pod kierownictwem studentki Edyty Musiał z Koła Naukowego Gier Planszowych i Fabularnych (opiekunka: mgr Monika Masłyk).
- „Zielona synteza nanocząstek srebra (AgNPs) z wykorzystaniem ekstraktów z miodli indyjskiej (Azadirachta indica) i ich zastosowanie w recepturze kosmetycznej” projekt pod kierownictwem studentki Beaty Balon realizowany przez Koło Naukowe Cosmetic Plants pod opieką dr hab. Katarzyny Gaweł-Bęben, prof. WSIiZ oraz mgr Pauliny Lechwar.
- „Wykorzystanie technologii IoT w celu tworzenia rozwiązań wspierających opiekę oraz bezpieczeństwo osób zależnych”, pod kierownictwem Jakuba Kołodziejczyka z Koła Naukowego Programowania i Modelowania (opiekunka: dr Zofia Matusiewicz).
- „Odkrywaj, Dopasowuj, Studiuj: Aplikacja Osobowościowa dla Kariery Akademickiej WSIiZ” – kierowniczka: Katsiaryna Zubrytskaya z Koła Naukowego Psychologii Stosowanej (opiekun: mgr Jan Gosztyła).