School of Leaders (SoL), to program którego głównym celem jest wspieranie najzdolniejszych studentów w rozwoju naukowym oraz kształtowanie postaw i umiejętności liderskich.
Studenci, w ramach przynależności do SoL zyskają możliwość:
- korzystania z indywidualnej opieki pracownika naukowego (tutora), wspierającego rozwój zainteresowań i kompetencji,
- bezpłatnego udziału w elitarnych specjalistycznych warsztatach,
- udziału w projektach i badaniach realizowanych przez jednostki Uczelni,
- bezpłatnych konsultacji ze specjalistami Centrum Innowacji i Przedsiębiorczości WSIiZ dotyczących założenia własnej firmy,
- wsparcia Biura Karier WSIiZ w zakresie planowania ścieżki kariery zawodowej – czytaj więcej.
Dodatkowo, osoby objęte programem otrzymają propozycję realizacji stażu w jednostkach WSIiZ, gdzie będą miały szansę zdobyć pierwsze zawodowe doświadczenie i przyswoić cenne na rynku pracy umiejętności.
Kwalifikacja do School of Leaders odbywa się na podstawie wniosków o przyznanie Stypendium Rektora WSIiZ. Studenci zakwalifikowani do najwyższego pułapu stypendialnego, bez względu na narodowość, kierunek i rok studiów, czy formę kształcenia, otrzymają zaproszenie do udziału w tym elitarnym programie. Jedyny warunek stanowić będzie wówczas dostarczenie do Działu Stypendialnego (pok. RA27) pisemnej deklaracji uczestnictwa wraz z CV kandydata.
Bliższych informacji udziela
Małgorzata Sokół
Koordynator School of Leaders
e-mail: msokol@wsiz.edu.pl
Dla kandydatów z Białorusi na I rok studiów oraz studentów wyższych lat relegowanych z białoruskich uczelni za udział w demonstracjach demokratycznych w swoim kraju.
Moduł stypendialny programu School of Leaders (SoL-D) dedykowany studentom z Białorusi, którzy chcą podjąć naukę w Polsce, a zarazem zainteresowani są rozwojem swojej wiedzy i kompetencji dotyczących tworzenia i funkcjonowania społeczeństwa demokratycznego.
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania oferuje 20 stypendiów najlepszym studentom narodowości białoruskiej, którzy zostaną zrekrutowani w roku akademickim 2020/2021 bez względu na język, formę i stopień kształcenia.
W przypadku dużego zainteresowania Uczelnia może zwiększyć liczbę przyznanych stypendiów!
School of Leaders for Democracy daje unikatowe możliwości rozwoju i kształcenia przyszłych liderów demokratycznych przemian w następujących obszarach:
- jak pokojowo budować skuteczne społeczeństwo demokratyczne?
- jak rozwijać społeczeństwo obywatelskie?
- w jaki sposób dzisiejsze społeczeństwa mogą bronić swoich wolności?
- jakie są największe wyzwania współczesności?
- jak przeciwdziałać procesom zagrażającym wolności i demokracji?
Studenci należący do modułu SoL-D otrzymają stypendium w postaci finansowania 100% bądź 50% czesnego oraz możliwość korzystania ze wszystkich profitów wynikających z członkostwa w programie School of Leaders.
Rekrutacja do modułu SoL-D odbędzie się na podstawie wniosków (wzór do pobrania) składanych przez studentów w Sekcji ds. Świadczeń Studenckich w terminie do dnia 10 listopada 2020 roku.
Kwalifikacja bazuje na punktacji, która obejmuje:
- wyniki z egzaminów maturalnych w przypadku studentów zrekrutowanych na I semestr studiów I stopnia lub jednolitych studiów magisterskich;
- średnią ocen za ostatni semestr nauki w przypadku studentów zrekrutowanych na wyższe semestry studiów I lub II stopnia, bądź jednolitych studiów magisterskich;
- średnią za studia I stopnia w przypadku studentów zrekrutowanych na I semestr studiów II stopnia.
W oparciu o średnią ocen i wyniki maturalne stworzone zostaną odpowiednio dwie listy rankingowe, na podstawie których Komisja SoL przyjmie do School of Leaders for Democracy z każdej z nich 10 najlepszych studentów, którym przyzna stypendium SoL-D w postaci finansowania czesnego. Z czego:
- 5 studentów z najwyższych miejsc rankingowych otrzyma 100% finansowanie czesnego,
- 5 studentów, uplasowanych kolejno na niższych pozycjach rankingu, otrzyma stypendium SoL-D w postaci finansowania 50% czesnego.
Stypendium przyznane zostanie na semestr z możliwością prolongaty do końca studiów po spełnieniu wymogów zawartych w regulaminie dostępnym u Koordynatora SoL.
Studenci mogą liczyć na wsparcie pracowników uczelni i studentów starszych roczników w ramach Systemu Opieki Studenckiej, w którym funkcjonują:
- program „Buddy”, w którym studenci starszych roczników pomagają studentom I roku studiów w czasie ich procesu adaptacji, m.in. w formalnościach związanych z wyrobieniem ubezpieczenia, legalizacją pobytu na terytorium RP, otwarciu kont bankowych oraz informowaniu o obowiązkach na uczelni i pomoc w rozwiązaniu problemów związanych ze studiowaniem.
- Program Samopomocy Studenckiej, w którym studenci starszych roczników dokonują nieodpłatnej korekty językowej prac dyplomowych studentom cudzoziemcom.
- Poradnia Adaptacyjna, gdzie student może liczyć na rozmowę na wszelkie interesujące go tematy z pracownikiem uczelni w języku polskim, ukraińskim, rosyjskim lub angielskim.
Bliższych informacji udziela
Małgorzata Sokół
Koordynator School of Leaders
e-mail: msokol@wsiz.edu.pl