Studenci z Indii, Ukrainy, Zimbabwe, Japonii, Kazachstanu, Nigerii oraz Polski zaprezentują swoje wokalne i taneczne talenty w czasie International Day, czyli corocznej imprezy integracyjnej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Wszystkie występy będą nawiązywać do tradycji i kultury kraju pochodzenia naszych studentów. We WSIiZ studiuje obecnie blisko 1400 osób z ponad 50 krajów świata.

International Day to plenerowe wydarzenie przygotowane przez studentów i przeznaczone dla studentów – po to, aby wspólnie się bawiąc międzynarodowa społeczność WSIiZ mogła się lepiej poznać.

Wśród występujących na scenie będzie między innymi Adil Yerzhanov, student kierunku Computer Science z Kazachstanu. Jego grupa zaśpiewa piosenkę o tytule „Yaimdama”. W języku kazachskim ten tytuł oznacza „Nie martw się” lub „Wszystko będzie dobrze”. Dlaczego wybraliśmy ten utwór? Każdy student podczas studiów, każdy nauczyciel przygotowujący materiały i starający się dotrzymać terminów, i w ogóle każda osoba, która staje w obliczu wyzwań, może potrzebować takich właśnie słów. Chcemy powiedzieć, że wszystko będzie dobrze, nawet jeśli czasami problemy mogą wydawać się nam niemożliwe do rozwiązania – mówi o swoim występie Adil Yerzhanov.

Głównym tematem występu Caleba Boobalana, studenta kierunku International Business Management, będzie natomiast miłość i życzliwość. Caleb Boobolan przyjechał do nas z Indii, podkreśla, że bardzo dobrze czuje się zarówno we WSIiZ, jak i w Rzeszowie: Rzeszów stał się dla mnie drugim domem. Jestem wdzięczny za możliwość zanurzenia się w lokalnej kulturze i nawiązania trwałych kontaktów z osobami z różnych środowisk.

International Day odbędzie się 27 czerwca w kampusie WSIiZ w Kielnarowej, początek o godzinie 16.00. Wydarzenie będzie prowadzone w języku angielskim i jest otwarte dla całej społeczności WSIiZ.

Umiemy korzystać z wszystkich dobrodziejstw, jakie niesie ze sobą fakt, że jesteśmy najbardziej umiędzynarodowioną uczelnią w regionie – aktualnie na 12. miejscu w Polsce. Wiele lat poszerzaliśmy mapę krajów, z których przyjeżdżają do nas studenci i obecnie możemy chwalić się i cieszyć z tej kulturowej różnorodności w naszej uczelni. Mamy to szczęście, że studiuje u nas aż tylu młodych ludzi z całego świata i że chcą się z nami podzielić swoją niezwykłą energią – mówi Magdalena Louis, Dyrektor do spraw współpracy i rekrutacji międzynarodowej we WSIiZ.

Program:
16.00 – występy studentów;
18.00 – poczęstunek;
18:30-19:00 loteria z nagrodami ufundowanymi przez firmy i instytucje: Deloitte, Urząd Miasta Rzeszowa, Podkręcone, FlyPark, Aloha-Food, Bowling & Club, Rezydencja Zagadek, Helios, Reskart Racing, WyWrotki;
19.00 – występ studentów z Zimbabwe oraz otwarte warsztaty tańca dla wszystkich chętnych;
19:20-22:00 dyskoteka.

Tak było w zeszłym roku podczas International Day. Całą relację zobacz TUTAJ.