Społeczność akademicka WSIiZ dostrzegając współczesne wyzwania dla społeczeństwa i środowiska naturalnego podjęła działania związane z wdrożeniem Agendy ONZ 2030 i realizacją zdefiniowanych w niej Celów Zrównoważonego Rozwoju. Dlatego motywem przewodnim IV edycji cyklu „Przybij piątkę nauce” jest hasło „Różne drogi ku celom Zrównoważonego Rozwoju”.

Wszystkich sympatyków cyklu „Przybij piątkę nauce” zapraszamy do udziału w wykładzie dra Wojciecha Szymalskiego, Prezesa Fundacji Instytut na rzecz Ekorozwoju, pt. „Po co nam zrównoważony rozwój w 2022 roku?”. Podczas wykładu Prelegent zaprezentuje główne wyzwania w zakresie ochrony globalnego środowiska oraz rozwoju świata. Słuchacze dowiedzą się też, czy jest możliwe takie gospodarowanie dostępnymi zasobami, aby potrzeby współczesnego społeczeństwa były w pełni zaspokojone, bez uszczerbku dla możliwości przyszłych pokoleń?

Wykład odbędzie się już 12 października br. (środa) o godz. 10:00, w Klubie Akademickim IQ w siedzibie WSIiZ przy ul. Sucharskiego w Rzeszowie. Forma wykładu będzie miała charakter hybrydowy: część uczestników będzie mogła wziąć udział w wydarzeniu stacjonarnie, dla pozostałych przewidziana jest transmisja online na kanale YouTube WSIiZ.

Po wykładzie dr W. Szymalski odpowie na pytania internautów. Już dziś zachęcamy do ich nadsyłania, na Państwa propozycje czekamy do 10 października pod adresem mailowym: bow@wsiz.edu.pl.

Wykład dra Szymalskiego inaugurujący tegoroczny cykl „Przybij piątkę nauce” jest częścią Dnia Zrównoważonego Rozwoju. W ramach tegorocznej edycji cyklu „Przybij piatkę nauce” zorganizowanych zostanie 10 spotkań, które w całości będą poświęcone przybliżeniu tematyki i celów  Zrównoważonego Rozwoju.

Kilka słów o prelegencie – dr Wojciech Szymalski:

Dr Wojciech Szymalski – Prezes Fundacji Instytut na rzecz Ekorozwoju, absolwent  Uniwersytetu Warszawskiego. Zagadnienia gospodarki przestrzennej i ochrony środowiska zgłębiał także w Saxion University w Deventer (Holandia), na podyplomowych studiach Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej oraz podczas stypendium Deutsche Bundestiftung Umwelt w Berlinie. Od 2004 roku związany był ze stowarzyszeniem Zielone Mazowsze, gdzie prowadził i inicjował liczne projekty w zakresie zrównoważonego transportu. Od 2009 roku pracuje w Fundacji Instytut na rzecz Ekorozwoju, gdzie zajmuje się zagadnieniami ochrony klimatu. W latach 2010-2014 koordynował projekt LIFE+ „Dobry klimat dla powiatów”, a od 2014 roku LIFE+ ADAPTCITY. Prezesem Fundacji został w 2015 roku.

O cyklu „Przybij piątkę nauce”:

W ramach projektu „Przybij piątkę nauce” Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie udostępnia materiały filmowe oraz audio, zawierające relacje z kilkudziesięciu zrealizowanych wykładów i spotkań otwartych. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w comiesięcznych wykładach, które – mamy nadzieję – są znakomitym instrumentem dyfuzji wiedzy i popularyzacji nauki.