Prezentacja kół naukowych i samorządu studenckiego, wykłady i warsztaty praktyczne, lekcje tańców oraz strefa rozrywki – to tylko niektóre atrakcje, z których mogli skorzystać uczestnicy Dnia Otwartego, który został zorganizowany w Centrum Edukacji Międzynarodowej WSIiZ w Kielnarowej.

W Dniu Otwartym WSIiZ udział wzięło blisko 300 uczniów ze szkół ponadpodstawowych z Rzeszowa, Kolbuszowej, Jasła, Nowej Dęby, Biłgoraju. Poza grupami zorganizowanymi gościliśmy również kilkunastu uczestników indywidualnych. Cieszymy się, że kolejny raz możemy organizować Dzień Otwarty naszej uczelni. Dla odwiedzających przygotowaliśmy dwie strefy: warsztatową i rozrywkową. O swojej działalności mogli opowiedzieć członkowie Kół Naukowych, Akademicki Związek Sportowy oraz Samorząd Studencki. Dział Rekrutacji odpowiadał na wszystkie pytania dotyczące oferty studiów – tłumaczy Natalia Wójtowicz, koordynatorka Dnia Otwartego.

Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w różnego rodzaju wykładach i warsztatach praktycznych. W ramach wykładu pt. „Mikrobiologiczne zagrożenia powiązane z postępem cywilizacji” dr Oksana Balanda opowiedziała uczestnikom o mikrobiologicznych zagrożeniach. Istniejące obecnie życie ewaluowało przez miliardy lat, czego skutkiem jest olbrzymia bioróżnorodność, zaś różnorodność mikrobiologiczna jest właściwie nieograniczona w porównaniu z życiem makroskopowym – tłumaczy dr Balanda. Jak dodała Prelegentka, do najstarszych na naszej planecie organizmów możemy zaliczyć sinice. Zakwity sinicowe są bardziej intensywne w wyniku ocieplenia klimatu. Sprzyja im także zwiększenie ilości biogenów, które dostają się do środowiska w rezultacie różnej działalności człowieka – dodała dr Balanda.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się również warsztaty z tworzenia kosmetyków, które poprowadziła mgr Paulina Lechwar. Podczas warsztatów pt. ”Stwórz własny kosmetyk” uczniowie mogli zdobyć wiedzę praktyczną z tworzenia gotowego produktu kosmetycznego. Mieli okazję dowiedzieć się czym jest emulsja, jak powstaje, jakie substancje są potrzebne do jej stworzenia oraz jakie rodzaje emulsji wyróżniamy. Uczniowie mogli stworzyć swój własny krem odżywczy do ciała. Każdy z uczniów otrzymał swój skrypt z krótką teorią oraz recepturę kremu z opisem technologii wytwarzania. Krok po kroku przeszli przez cały proces tworzenia emulsji – od odważania składników, mieszania, podgrzewania po utworzenie finalnego produktu – tłumaczy mgr Paulina Lechwar. Każdy uczestnik mógł zabrać ze sobą swój własnoręcznie zrobiony krem.

Na uczniów czekały także prezentacje kół naukowych. Uczniowie odwiedzający poszczególne stoiska mogli m.in. pokonać wyznaczoną trasę na symulatorze jazdy euro truck, wykonać test osobowości czy wziąć udział w quizie ekonomicznym. Quiz dotyczył wiedzy na temat ubezpieczeń oraz inflacji. Dzięki temu uczniowie mogli zobaczyć, że zdobywanie wiedzy na temat finansów jest potrzebne – tłumaczy Jakub Boratyn, członek Finansowego Koła Naukowego FLOW.

Nie zabrakło również innych atrakcji m.in. konkursów z nagrodami, strefy dla nauczycieli, strefy relaksu, oraz warsztatów tańców z różnych stron świata. Uczestnicy mogli skorzystać również z konsultacji z Działem Rekrutacji WSIiZ.

Zobacz galerię zdjęć: