Prof. dr hab. inż. Małgorzata Bzowska-Bakalarz

Kierownik Katedry Bioróżnorodności i Zrównoważonego Rozwoju

Profesor

Zatrudniona w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania od 2023 roku.

Tytuł profesora nauk rolniczych od 2004 roku.

Tytuł doktora habilitowanego w zakresie inżynierii rolniczej rok 1994 [Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie].

Tytuł doktora nauk technicznych  rok 1980 [Akademia Rolnicza, Wydział Techniki Rolniczej w Lublinie].

Mgr inż. Mechanizacji Rolnictwa rok 1972 [Wyższa Szkoła Rolnicza, Wydział Techniki Rolniczej w Lublinie].

Jen zainteresowania naukowe koncentrują się wokół: inżynieria rolnicza, agrofizyka, procesy i techniki produkcji roślinnej, zarządzanie jakością w produkcji roślinnej, e-learning, agrolotnictwo, ochrona biologiczna roślin. Jest ona autorem wielu publikacji naukowych (łącznie 173 prace, w tym 77 oryginalnych prace naukowych, 6 monografii, 8 skryptów i podręczników, 82 prace popularno-naukowe, 28 opracowań dla gospodarki naukowej) raz raportów badawczych w dyscyplinach inżynieria mechaniczna, rolnictwo i ogrodnictwo, w  dziedzinach takich jak rolnictwo precyzyjne , ochrona biologiczna roślin , agrofizyka, inżynieria rolnicza.

W podanych latach kierownik projektów: 2006 OPRCOWANIE PROGRAMU NAUCZNIA DLA KSZTALCENIA NA ODLEGŁOŚĆ NA KIERUNKU ROLNICTWO (Europejski Fundusz Społeczny); 2010 PRZEDMIOT TECHNIKA ROLNICZA – kierownik. W ramach  Projektu nr KSI-PO KL.04.01-00-232/08. Priorytet IV Szkolnictwo Wyższe i nauka. Działanie 4.1. Wzmocnienie potencjału dydaktycznego uczelni ;2015 -2019   OPRACOWANIE INNOWACYJNEJ METODY MONITOROWANIA STANU AGROCENOZY Z WYKORZYSTANIEM TELEDETEKCYJNEGO SYSTEMU WIATRAKOWCA, W ASPEKCIE ROLNICTWA PRECYZYJNEGO. wniosek nr 298782 BIOSTRATEG II ( NCBiR); 2018   INNOWACYJNY BEZZAŁOGOWY SYSTEM AGROLOTNICZY DLA ROLNICTWA PRECYZYJNEGO wniosek POIR.01.01.01-00-0445/17 ( POIR 2014-2020); 2022  WZROST KONKURENCYJNOŚCI FIRMY DZIĘKI OPRACOWANIU I WDROŻENIU INNOWACYJNYCH I PROEKOLOGICZNYCH ROZWIĄZAŃ. Projekt UWP-NORW.19.01.04-05-0035/20-00 (PARP). Funkcje w wielu Radach Programowych czasopism Naukowych PAN.

Codziennie pływa, w czasie wolnym  żegluje, angażuje się w propagowanie biologicznych metod ochrony; publikuje Łączniki Rodzinne i historyczne artykuły, szkoli się w zakresie pilotowania ultralekkich statków powietrznych UAG (L)(wiatrakowiec).

Prowadzone przedmioty:

-Wyzwanie cywilizacyjne

Wyzwanie cywilizacyjne z obszaru: środowisko – społeczeństwo – gospodarka

Materiały dla studentów dostępne są na platformie Moodle.

Prof.dr.hab. Małgorzata Bzowska-Bakalarz

Katedra Bioróżnorodności i Zrównoważonego Rozwoju

mbzowska@wsiz.edu.pl

36-020 Tyczyn, Kielnarowa 386 a

Pokój: KM113

KONSULTACJE

wtorki 9.00 – 11.00

marzec              12; 19 ;26

kwiecień           09; 16; 23

maj                    07; 14; 21

czerwiec           04; 18; 25

Czy wiesz, że Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie należy do czołówki najlepszych uczelni w Polsce? Oferujemy kształcenie praktyczne, dostosowane do trendów panujących na rynku pracy. Badania dowodzą, że nasi absolwenci szybko znajdują dobrze płatną pracę i są zadowoleni ze studiów.

ul. mjr. Henryka Sucharskiego 2

Premiera wykładu dr Joanny Wójcik
pt. „Internet a krytyczne myślenie”
odbędzie się 17 kwietnia (środa), o godz. 18.00 na uczelnianym kanale YouTube.

Zachęcamy również do obejrzenia relacji filmowych z poprzednich spotkań zrealizowanych w ramach cyklu „Przybij Piątkę Nauce”.

Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
×
Bilety dostępne będą od 3 listopada br.