Na V Przegląd Prac Graficznych „Deadline” zgłoszonych zostało ponad 120 prac, z czego jury wyłoniło 30 prac: 27 grafik oraz 3 animacje. W obu kategoriach najlepsi okazali się studenci z III roku grafiki komputerowej i produkcji multimedialnej.

Zwycięstwo w kategorii grafika przypadło Monice Paterek, a wyróżnienie honorowe w tej samej kategorii otrzymała Julia Kosmecka. Zwycięzcą w kategorii animacja został Adrian Kantor.

Przegląd Prac Graficznych „Deadline” jest zbiorem najlepszych, wyselekcjonowanych przez dydaktyków WSIiZ, prac studentów i absolwentów. Studenckie prace oceniało jury w składzie: dr Patrycja Longawa – przewodnicząca jury, prof. dr hab. Andrzej Głowackimgr Mikołaj Birekdr Krzysztof Groń oraz mgr Małgorzata Domiszewska.

W ramach V Przeglądu Prac Graficznych komisja musiała ocenić ponad 120 prac. Jak co roku konkurs składał się z kilku etapów, począwszy od selekcji wstępnej, dzięki której wyłoniono 30 prac – 27 grafik oraz 3 animacje, kończąc na wyborze zwycięzców. Trzy zwycięskie prace zostały wybrane na podstawie największej ilości punktów, przyznanych przez członków jury – tłumaczy dr Patrycja Longawa, Prodziekan Kolegium Mediów i Komunikacji Społecznej ds. kierunku Grafika komputerowa i produkcja multimedialna.

Jak mówi zwycięzca w kategorii animacja Adrian Kantor, tworząc swoją animacje chciał spróbować swoich sił w animacji poklatkowej. Bardzo spodobały mi się animacje rysowane odręcznie i to właśnie taki styl wybrałem przy tworzeniu mojej pracy. Chciałem ukazać w niej samotność i ulotność chwili. Jest mi niezmiernie miło, że moja animacja została wyróżniona przez jury i czuje się zaszczycony faktem, że moja praca wystawiona została na wernisażu – tłumaczy student III roku kierunku Grafika komputerowa i produkcja multimedialna.

Dla Julii Kosmeckiej, inspiracją do stworzenia projektu były protesty przeciwko zaostrzeniu ustawy aborcyjnej zorganizowane przez Ogólnopolski Strajk Kobiet. Zaobserwowałam jak wiele kobiet i mężczyzn zaangażowało się w tą inicjatywę w całej Polsce. Uważam, że jako osoba utrwalająca w jakiś sposób rzeczywistość, powinnam wybrać właśnie ten temat. Jako artysta powinnam wyrażać emocje targające częścią społeczeństwa, które uczestniczyło w wydarzeniach w 2020 roku. Wyróżnienie w konkursie jest dla mnie zaszczytem. Otrzymanie takiej nagrody zachęca do dalszego, nieustannego rozwoju – mówi Julia Kosmecka, studentka III roku kierunku Grafika komputerowa i produkcja multimedialna, zdobywczyni honorowego wyróżnienia w kategorii grafika.

Wszystkie zakwalifikowane do przeglądu prace można oglądać w Centrum Edukacji Międzynarodowej w Kielnarowej.

Sprawdź listę nagrodzonych osób oraz uczestników i pobierz plik