Pandemia koronawirusa zupełnie odmieniła szkolnictwo w Polsce i na świecie. Uczniowie, niezależnie od wieku, od roku kształcą się zdalnie. Czego nauczył nas koronawirus w dziedzinie zdalnego nauczania i czy nauka online zostanie z nami na dłużej? – Zapraszamy do udziału w seminarium online pn. „Nowoczesne narzędzia w edukacji zdalnej”.

Seminarium online „Nowoczesne narzędzia w edukacji zdalnej” będzie podsumowaniem partnerstwa Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z Estonią, Łotwą, Czechami i Finlandią, realizowanego w ramach projektu „Teachers in the distance„. W trakcie planowanego wydarzenia pracownicy WSIiZ wygłoszą prelekcje:

1. „Czego nauczył nas koronawirus w dziedzinie zdalnego nauczania i czy nauka online zostanie z nami na dłużej?” (dr Joanna Wójcik)
  2. „Wojna w Galaktyce – jak mechanizmy grywalizacji motywują uczniów do nauki w zdalnym nauczaniu?” (dr Joanna Świętoniowska)
  3. „Źródła finansowania projektów edukacyjnych” (mgr Grzegorz Karpiuk)
  4. „Prezentacja wyników projektu, w tym platformy online zawierającej katalog narzędzi do edukacji zdalnej” (mgr Justyna Żyła)

W dzisiejszych czasach, pozyskanie wiedzy na temat nauczania zdalnego oraz innowacyjnych metod nauczania na odległość jest niezwykle potrzebne. Tematy prezentowane przez prelegentów w trakcie wydarzenia ukażą plusy i minusy nauki zdalnej w dobie koronawirusa. Należy nadmienić, iż platforma online (powstała w wyniku rezultatów projektu) stanowi ciekawe kompendium wiedzy na temat narzędzi stosowanych w nauce zdalnej i może być przydatna m.in. dla nauczycieli i trenerów, którzy uczą się, jak efektywnie pracować na różnego typu aplikacjach ze swoimi uczniami. Platforma może być także interesująca dla osób uczących się” – mówi Agnieszka Ruszel, organizator seminarium „Nowoczesne narzędzia w edukacji zdalnej”.

Uczestnikami seminarium mogą być wszyscy interesariusze i użytkownicy narzędzi stosowanych w edukacji zdalnej, w tym nauczyciele z województwa podkarpackiego.

Wydarzenie online zostało zaplanowane na 21 maja (piątek) 2021 roku w godz. 16:30 – 18:30. Seminarium prowadzone będzie w języku polskim, aby wziąć w nim udział należy wypełnić formularz rejestracyjny. Zarejestrowani uczestnicy otrzymają link do spotkania. Po zakończeniu seminarium każdy uczestnik otrzyma stosowny certyfikat.

Projekt pt. “Teachers in the distance” jest współfinansowany w ramach programu Erasmus+. Numer umowy: 2018-1-EE01-KA204-047114.