Światowy Tydzień Przedsiębiorczości 2023 dobiegł końca. ŚTP to wydarzenie na skalę międzynarodową, które każdego listopada od 2008 roku promuje „świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowania biznesowych inicjatyw” (za: Fundacja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości). W trakcie tygodnia przedsiębiorczości organizacje, instytucje i firmy przygotowują bezpłatne warsztaty, szkolenia, debaty czy kampanie, które dotyczą szeroko rozumianych zagadnień przedsiębiorczości. W tym roku w dniach 13-19 listopada wiodącym tematem były rewolucje technologiczne, jednak wydarzenia obejmowały szerszy zakres tematyczny.

W ramach akcji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości od kilku lat niezmienne włączają się studenci Finansowego Koła Naukowego FLOW, którzy do tej pory organizowali już maratony szkoleniowe, webinary, warsztaty czy spotkania przy grach planszowych. W tym roku studenci z koła zorganizowali dwa wydarzenia skierowane przede wszystkim do swoich koleżanek i kolegów studentów, choć udział w nich mógł wziąć każdy, ponieważ spotkania zorganizowane były w ramach regionalnych wydarzeń ŚTP 2023 – informuje dr Jacek Rodzinka, opiekun FKN FLOW.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to jedno ze stałych wydarzeń w kalendarzu FLOW, więc i w tym roku nie mogło nas zabraknąć. Jednym z wydarzeń, które cyklicznie proponujemy są warsztaty „Rozwiń swoje finansowe IQ” z wykorzystaniem ekonomicznych gier planszowych, w tym roku nasi studenci zaproponowali dodatkowo warsztaty z planowania budżetu domowego i inwestowania – podkreśla mgr Karolina Palimąka, opiekunka FKN FLOW.

Warsztaty ,,Grow Your Money, Harvest Your Future”, czyli o przedsiębiorczości w kontekście pieniędzy” zostały podzielone na dwie części. Pierwsza z nich koncentrowała się na zagadnieniach związanych z zarządzaniem własnym budżetem oraz czego się wystrzegać w czasie planowania własnych wydatków. Druga część miała na celu zwiększenie świadomości uczestników na temat możliwości inwestycyjnych dostępnych na rynku wraz z analizą ich potencjalnego ryzyka oraz zysku.

Jako młodzi ludzie dopiero rozpoczynający życie na „własny rachunek” uczymy się jak rozporządzać swoimi pieniędzmi, często przy tym popełniając błędy. Wyciągając z nich wnioski chciałam pomóc swoim koleżankom i kolegom znaleźć sposób na rozsądne planowanie budżetu – zaznacza Klaudia Wronka, studentka FKN FLOW, która poprowadziła pierwszą część warsztatów.

Uczestniczący w trakcie warsztatów studenci otrzymali zarówno wiedzę, jak i praktyczne wskazówki. Dodatkowo analizowaliśmy wspólnie różne przykłady obrazujące omawiane zagadnienia – dodaje Jakub Boratyn, lider FKN FLOW, inicjator warsztatów oraz prowadzący drugą część spotkania.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom wydarzeń i zapraszamy już za rok. Serdecznie zachęcamy także do śledzenia profilu koła FLOW na portalu Facebook, gdzie zostają zamieszczane informacje o organizowanych wydarzeniach – informuje Anna Gacek, wicelider FKN FLOW.