Spółka Ringier Axel Springer Polska, wydawca magazynu do nauki języka angielskiego „Newsweek Learning English”, została partnerem strategicznym kierunku Filologia angielska. Obszary współpracy obejmują: uruchomienie pilotażowego programu lektoratów dla studentów kierunku Filologia angielska, program „Debate Club”, tworzenie programów nauczania, wykładów, publikacji oraz organizację szkoleń i warsztatów.

Na spotkaniu Władz Uczelni reprezentowanych przez Pana Rektora WSIiZ dra Wergiliusza Gołąbka i Pana Prorektora, dr hab. Andrzeja Rozmusa, prof. WSIiZ z przedstawicielami Ringier Axel Springer Polska, Panią Bernadettą Byrską, Director of brand extension premium content w Newsweek Polska & Forbes oraz Panem Mariuszem Gomułą, redaktorem prowadzącym Newsweek Learning English, podpisano porozumienie gwarantujące obopólną współpracę.

Głównym celem tego porozumienia jest wspólna praca nad doskonaleniem kształcenia na kierunku filologia angielska. Ringier Axel Springer wydaje kwartalnik do nauki języka angielskiego „Newsweek Learning English”. Jest on przygotowany w oparciu o oryginalne teksty z amerykańskiej edycji Newsweeka wraz z dedykowaną nowoczesną metodyką i funkcjonalnymi ćwiczeniami. Na mocy porozumienia studenci WSIiZ otrzymają dostęp do wydania papierowego oraz elektronicznego. Dzięki temu będą mogli zapoznawać się z wybranymi tematami oraz omawiać je z zagranicznymi ekspertami w trakcie „Debate Club”. Warto podkreślić, że Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania jest pierwszą uczelnią w Polsce, która stwarza dla studentów takie możliwości – mówi dr Roman Wisz, Prodziekan Kolegium Mediów i Komunikacji Społecznej WSIiZ ds. kierunku Filologia angielska.

W ramach partnerstwa strategicznego WSIiZ i Ringier Axel Springer Polska podejmą szereg wspólnych działań, m.in. specjaliści z Ringier Axel Springer Polska będą brali udział w przeglądzie i aktualizacji efektów kształcenia i programów studiów dla ścieżek kształcenia Filologia angielska oraz Filologia angielska z językiem chińskim, a także poprowadzą zajęcia dla studentów Filologii WSIiZ.

Spółka Ringier Axel Springer to wydawca prasy i mediów internetowych, istniejący od 1994 roku. W ramach firmy działa ponad 30 marek, w tym: Newsweek Polska, Newsweek Psychologia, Newsweek Learning English, Forbes Polska, Forbes Women, Przegląd Sportowy, Onet, MedOnet, Opineo.pl, platforma wydawnicza Ring Publishing, NOIZZ, Sympatia, Business Insider Polska.