Studenci kierunków anglojęzycznych w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zostali uroczyście przyjęci do wspólnoty akademickiej WSIiZ. Ślubowanie złożyli studenci kierunków: Information Technology/Informatyka, Management/Zarządzanie, Nursing/Pielęgniarstwo i Social work/Praca socjalna.

Jest nam niezmiernie miło, że tak wielu młodych ludzi z całego świata zdecydowało się dołączyć do społeczności studentów WSIiZ, aby studiować w języku angielskim. Przyjazd na studia do innego kraju wymaga dużej odwagi i determinacji, szczególnie w tych trudnych czasach – mówiła Magdalena Louis, Dyrektor ds. Współpracy i Rekrutacji Międzynarodowej.

Prorektor WSIiZ ds. Nauki i Współpracy Międzynarodowej, dr hab. Agata Jurkowska-Gomułka, prof. WSIiZ, podkreśliła, że sukces umiędzynarodowienia Uczelni oznacza ciągłe poszukiwanie nowej oferty, interesującej dla młodych ludzi z różnych regionów świata: Niewątpliwie do budowy międzynarodowej społeczności studenckiej we WSIiZ przyczyniła się i przyczynia atrakcyjna oferta dydaktyczna w języku angielskim: w 2010 roku jako pierwsza uczelnia w Polsce otworzyliśmy ścieżkę kształcenia, która do dziś jest naszym znakiem firmowym i jest to Aviation Management. W ostatnich latach uzyskujemy coraz silniejszą pozycję w państwach afrykańskich, skąd pochodzą studenci takich nowych kierunków jak Nursing czy Social work.

Studentów przywitał pochodzący z Iranu Alireza Hoghoughi Esfahani: Dzisiaj rozpoczyna się ekscytujący rozdział w Waszym życiu, wkraczacie w nową podróż. Wszyscy przybyliśmy do Polski, aby rozpocząć nowe życie. Dzięki WSIiZ poznacie nowych przyjaciół i odniesiecie wiele sukcesów – mówił Alireza.

W uroczystości udział wzięła również ambasador Indonezji – Pani Anita Lidya Luhulima – oraz młodzi ludzie uczący się we WSIiZ w ramach stypendium IISMA. Studenci I roku obejrzeli film, który pozwolił im bliżej poznać najważniejsze obszary działalności Uczelni, a po seansie nadeszła najważniejsza i najbardziej wyczekiwana część ceremonii czyli uroczyste ślubowanie studentów.

W ciągu 25 lat kształcenia międzynarodowego studia we WSIiZ podjęło ok. 9000 obcokrajowców, wśród nich studenci z Ukrainy, Kazachstanu, Indii, Tadżykistanu, Zimbabwe, Malezji, Iranu czy Turcji.