Jak wyglądają badania kosmetyków przed wprowadzeniem ich na rynek? Jakie metody stosuje się w kontroli jakości kosmetyków? – odpowiedzi na te pytania mogą znaleźć pasjonaci, studenci i naukowcy w drugim tomie „Kosmetologii”. Opracowanie powstało na postawie wiedzy i doświadczenia praktycznego specjalistów wielu dziedzin z całej Polski.

Uważam, że książka ta ma dużą wartość naukową, dydaktyczną i będzie cenną pozycją nie tylko dla kosmetologów ale również spełni oczekiwania wszystkich osób interesujących się tymi problemami oraz pozwoli kosmetologom na poszerzenie swoich zabiegów i podniesienie swoich kwalifikacji” – to fragment recenzji prof. dr hab. n. med. Barbary Zegarskiej.

„Kosmetologia Tom 2” została wydana przez PZWL Księgarnię Medyczną. To interdyscyplinarna książka naukowa wiążąca kosmetologię bezpośrednio lub pośrednio z licznymi dziedzinami medycznymi i chemicznymi. Współautorami dwunastego rozdziału pt. „Zasady GMP, badania i ocena jakości produktów kosmetycznych” są dr hab. inż. Zofia Nizioł- Łukaszewska, prof. WSIiZmgr inż. Tomasz BujakKatedry Technologii Produktów Kosmetycznych i Farmaceutycznych WSIiZ oraz dr hab. inż. Tomasz Wasilewski, prof. UTH Radomskiego Uniwersytetu Technologiczno – Humanistycznego.

„Kosmetologia” to jedyna pozycja na rynku wydawniczym z tej dziedziny, która kompletnie obejmuje tematykę kosmetologiczną. Szczegółowe informacje oraz spis treści tej publikacji dostępne są TUTAJ.