Kolejna edycja projektu „Kampus Ekonomia: warsztaty i gra terenowa” dobiegła końca. Warsztaty, które odbyły się 17 września br. były prowadzone przez wykładowców i pracowników WSIiZ.

W tegorocznej edycji nieco odmienionej koncepcji projektu realizowanego z inicjatywy Instytutu Badań i Analiz Finansowych WSIiZ oraz Finansowego Koła Naukowego FLOW wzięło udział 42 uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka w Łańcucie, którzy zostali zgłoszeni przez wychowawczynie na etapie rekrutacji do projektu.

Wydarzenie zostało podzielone na dwie części. Pierwsza koncentrowała się na zdobywaniu wiedzy, natomiast druga część na jej testowaniu w warunkach zdrowej rywalizacji.

Dzień rozpoczęliśmy od trzech dwugodzinnych warsztatów tematycznych, które dotyczyły tematyki podstawowych zagadnień ekonomii, pomnażania kapitału oraz stabilności ekonomicznej i finansowej kraju. Ponadto kształtowali także swoje kompetencje miękkie tak ważne na rynku pracy i w życiu codziennym – podkreśla dr Karolina Palimąka, koordynator projektu.

Zajęcia warsztatowe poprowadzili wykładowcy WSIiZ: dr Joanna Hady – Prodziekan kierunku Zarządzanie oraz Zrównoważony rozwój w gospodarce, dr Karolina Palimąka – Adiunkt w Instytucie Badań i Analiz Finansowych (oraz koordynator projektu), dr Wojciech Misiąg, prof. WSIiZ – Dyrektor Generalny Instytutu Badań i Analiz Finansowych, a także dr Jacek Rodzinka – Dyrektor ds. Rozwoju Komercji IBAF.

Po warsztatach została zorganizowana gra terenowa połączona z konkursem. Uczniowie w losowo dobranych zespołach rozwiązywali zadania nawiązujące do tematyki omawianej podczas warsztatów. Zawzięta rywalizacja o punkty bonusowe, świetna atmosfera warsztatów- to chyba najlepsze określenia na to co się działo podczas gry na terenie Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie – kampus w Kielnarowej. Jak zawsze zespół IBAF stanął na wysokości zadania przygotowując zadania konkursowe, jak i całe wydarzenie – zaznacza Irena Kwoka, wychowawczyni z II LO w Łańcucie.

Wśród zespołów z najwyższą ilością punktów znaleźli się:

Miejsce 1: Sylwia Kojder, Julia Bartman, Wiktoria Krauz

Miejsce 2: Katarzyna Buszta, Natalia Szlęk, Martyna Stopyra

Miejsce 3: Monika Filar, Karolina Kukla, Karolina Słysz

Kolejna edycja wydarzenia realizowanego przez zespół IBAF, choć w nieco odmienionym wydaniu, nie byłaby możliwa bez wsparcia finansowego Narodowego Banku Polskiego – projekt realizowany z dofinansowania w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Dziękujemy wychowawczyniom i uczniom II LO Łańcut za chęci, zaangażowanie i udział w projekcie „Kampus Ekonomia”. Gratulujemy nagrodzonym uczniom! Dziękujemy także trenerom i studentom, bez których wydarzenie nie mogłoby się odbyć.

Zachęcamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z wydarzenia.