Celem Konferencji jest promocja rezultatów międzynarodowego projektu Adaptation and Evaluation D.Y.L. Methodology to Individualized Career Planning in Higher Education Institutions [DYLMIC] finansowanego z Programu NAWA – Partnerstwa Strategiczne (PPI/APM/2019/1/00090/U/0001). Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną wyniki przeprowadzonych prac badawczych. Konferencja daje możliwość integracji środowisk akademickich (tj. badaczy, nauczycieli akademickich, studentów, kadry zarządczej, przedstawicieli Akademickich Biur Karier) oraz biznesowych (przedstawicieli pracodawców, działów HR, stowarzyszeń branżowych).
Podczas konferencji zaprezentowana zostanie autorska kompleksowa metodyka BE(A)ST (BE Aware STudent). Więcej w poniższym filmie:
Współorganizatorem konferencji Rozwijanie świadomości studentów w zakresie zindywidualizowanego planowania kariery jest PMI PC Oddział Podkarpacie, który buduje sukcesywnie społeczność pasjonatów sztuki Project Managment’u na Podkarpaciu. Organizacja promuje profesjonalizm w zarządzaniu projektami w biznesie, organizacjach i ośrodkach akademickich oraz pokazuje aktualne trendy w zarządzaniu. Na konferencji podczas pierwszej części konferencji naukowcy z Francji, Polski, Portugali oraz Włoch szczegółowo przedstawią założenia metodyki BE(A)ST oraz wyniki jej testowania. W drugiej części PMI PC Oddział Podkarpacie podzieli się swoimi doświadczeniami dotyczącymi projektów z zakresu planowania kariery zawodowej i zdobywania kwalifikacji. Ostatnią część konferencji stanowić będzie sesja networkingowa, podczas której przedstawiciele różnych sektorów będą mogli swobodnie nawiązać kontakty i zastanowić się w jaki sposób wykorzystać rezultaty projektu w swoich organizacjach.
17.00 – 17.30
Rejestracja prelegentów
17.30 – 20.00
Dyskusja, Rada Naukowa Konferencji
„Nauczanie logiki w Polsce – tradycje i perspektywy” – wprowadzenie do dyskusji, prof. dr hab. Jan Woleński
22 września 2022 r.
10.00 – 11.00
Rejestracja uczestników
11.00 – 11.15
OTWARCIE KONFERENCJI
11.15 – 11.30
Prezentacja projektu DYLMIC – cele oraz rezultaty projektu
Polski zespół naukowy, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
11.30 – 12.00
Projekty z rodziny BE(A)ST – wizja podejścia do rozwoju kariery oraz indywidualizacji ścieżki kształcenia
Polski zespół naukowy, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
12.00 – 12.20
Przerwa kawowa
12.20 – 12.40
Metodyka BE(A)ST – proces, fazy i narzędzia
Portugalski zespół naukowy, Portalegre Polytechnics Institute
12.40 – 13.00
Różni studenci, różne potrzeby – wersjonowanie metodyki BE(A)ST dla różnych profili studentów
Matteo Vignoli, University of Bologna
13.00 – 13.30
Skorzystaj z metodyki BE(A)ST w swojej uczelni – sesja Q&A
Eric Guerci, Université Côte d’Azur
13.30 – 14.30
LUNCH
14.30 – 15.00
Prezentacja Project Management Institute
Michalina Kotowicz-Mańko – Dyrektor PMI Oddział Podkarpacie
15.00 – 16.00
Zarządzanie kwalifikacjami pracowników w firmach produkcyjnych – Case Study
Joanna Długosz (Zastępca Dyrektora ds. Edukacji PMI Oddział Podkarpacie) i Wojciech Harasymowicz (Zastępca Dyrektora ds. Współpracy z Biznesem PMI Oddział Podkarpacie)
16.00 – …
Networking „Interesuje Cię rozwój zawodowy zgodny z Twoją pasją? Wypróbuj metodykę BE(A)ST w działaniu!”
Zespół projektu DYLMIC
Konferencji towarzyszy prezentacja monografii pt. Empowering Students’ Awareness for a Personalized Career Development. An Approach to Discover, Experiment, and Learn wieńczącej cały projekt.
Z recenzji prof. Steve Gedeona (Toronto Metropolitan University)
Ta książka to lektura obowiązkowa dla każdego, kto poważnie myśli o planowaniu kariery, projektowaniu życia lub nauczaniu o tych ideach. Zawiera ona niezwykle dobrze zbadany i wiarygodny przegląd wszystkich głównych publikacji, metod i narzędzi dostępnych w tej dziedzinie, a także przedstawia najnowszy stan wiedzy wraz z sugerowanymi ulepszeniami i udoskonaleniami. Zawiera również propozycję wykorzystania tych narzędzi w kilku różnych formatach np. warsztatów, przedmiotów na poziomie uniwersyteckim. Publikacja przedstawia doświadczenia autorów w dostarczaniu tych programów studentom z różnych dyscyplin, kultur i krajów. Żałuję, że nie miałem kopii tej książki przed stworzeniem moich własnych kursów na ten temat – zapewniam, że moje kolejne iteracje prowadzonego przeze mnie przedmiotu będą zawierały kilka nowych ulepszeń!
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Warszawskiego
Celem projektu pt. „Leksykon polskich logików 1900-1939” jest sporządzenie leksykonu logików polskich działających w okresie 1900–1939. Projekt uwzględnia kontekst filozoficzny i naukowy logicznych prac danego autora, jego stosunek do roli logiki w edukacji, kulturze, itd. Istotnym elementem treści jest znaczenie poglądów danego logika dla rozwoju logiki w Polsce i na świecie w XX wieku. Zobacz plakat.
Konferencja „Logika w Polsce w XX wieku” realizowana jest w ramach projektu dofinansowanego z Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki „Fundamenty” i jest bezpłatna dla uczestników.
dr Joanna Wójcik
e-mail:
jwojcik@wsiz.edu.pl
Miejsce Konferencji
Centrum Edukacji Międzynarodowej
Kielnarowa 386A
36-020 Tyczyn