Programy naukowo – badawcze, staże dla studentów oraz tworzenie specjalistycznych programów kształcenia: w tych obszarach Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania oraz Koncern TÜV NORD będą podejmować aktywną współpracę.

Dr Wergiliusz Gołąbek – Rektor WSIiZ, oraz Mariusz Klatka – Dyrektora Sprzedaży TÜV NORD – podpisali list intencyjny gwarantujący współpracę obu jednostek. W spotkaniu uczestniczyli również Janusz Maksymowicz – Product Manager ds. Transportu TÜV NORD oraz wykładowca WSIiZ, a także dr hab. Andrzej Rozmus, prof. WSIiZ – Prorektor ds Nauczania, oraz dr inż. Izabela Cichocka, Prodziekan Kolegium Zarządzania.

Porozumienie z firmą TÜV NORD ma na celu współpracę m.in. w obszarach:

• opracowywania projektów i wspólnych przedsięwzięć naukowych, badawczych i rozwojowych;
  • przyjmowania przez TÜV NORD na praktyki dyplomowe studentów Uczelni;
  • wspólnej organizacji tematycznych konferencji i seminariów;
  • współpracy w zakresie tworzenia i opracowania specjalności, programów kształcenia;
  • umożliwienia zdobycia przez studentów certyfikatów kompetencji TÜV NORD.

Koncern TÜV NORD działa na wszystkich kontynentach od ponad 140 lat. Na rynku polskim funkcjonuje od 26 lat, pozostając w gronie liderów swojej branży. Grupa świadczymy usługi m.in. z zakresu certyfikacji systemów, osób i produktów, odbiorów technicznych i budowlanych, szkoleń systemowych i biznesowych oraz doradztwa unijnego.

Podpisanie umowy TÜV NORD i WSiiZ
fot. Diana Studitova