Lektorki Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie uczestniczyły w konferencji NAWA „20 Lat Państwowego Systemu Poświadczania Znajomości Języka Polskiego jako Obcego – doświadczenia i wyzwania”. Konferencja została zorganizowana przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej i odbyła się 5 kwietnia br. w Auli Głównej SGH w Warszawie.

W konferencji wzięli udział przedstawiciele urzędów państwowych, ośrodków egzaminacyjnych, autorów zadań, audytorów, wizytatorów oraz egzaminatorów.

Sala wykładowa wypełniona ludźmi

Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania reprezentowały Iwona Myśliwiec oraz Ewelina Jemioło, które są lektorkami języka polskiego jako języka obcego, wieloletnimi egzaminatorkami oraz Przewodniczącymi Komisji ds. Poświadczania Znajomości Języka Polskiego jako Obcego. Wydarzenie było okazją, by dowiedzieć się więcej na temat historii certyfikacji,  aktualnych spraw oraz zmian, jakie planowane są na najbliższe lata. Była to również możliwość wymiany spostrzeżeń, uwag oraz cennych doświadczeń.

Liczba kandydatów przystępujących do egzaminu z języka polskiego rośnie z każdym rokiem. Największą popularnością cieszą się egzaminy na poziomie B1, jednak coraz więcej obcokrajowców decyduje się również na egzaminy na najwyższych poziomach C1 czy C2.

Centrum Egzaminacyjne CKiJP przy WSIiZ zajmuje wysoką pozycję wśród ośrodków egzaminacyjnych potwierdzających znajomość języka polskiego jako obcego w Polsce.

Najbliższy egzamin odbędzie się  w naszym Centrum Kultury i Języka Polskiego WSIiZ Rzeszów już 20-21 kwietnia na poziomach B1 i C1.

Dwie kobiety pozujące do zdjęcia na tle ścianki z napisami - NAWA