Studenci WSIiZ zajęli I i II miejsce w międzymiastowym Hackathonie HackJam2023. HackJam to wydarzenie, w ramach którego pasjonaci nowych technologii mogą „na żywo” przygotować prototyp gry lub aplikacji komputerowej w trakcie 24 godzin. Motywem przewodnim tegorocznej edycji było wykorzystanie narzędzi sztucznej inteligencji przy tworzeniu gier i aplikacji. Wydarzenie odbyło się w dniach 17-18 listopada 2023 roku w Podkarpackim Parku Naukowo Technologicznym Aeropolis w Jasionce.

Zespół Brainless (w którego skład wchodzili: Angelika Prędka – studentka kierunku Projektowanie Gier Komputerowych oraz Daniel Bobrowski – absolwent kierunku Grafika Komputerowa i Produkcja Multimedialna) zajął pierwsze miejsce, zaś zespół Be Entertaining (w składzie: Mariusz Chorąży, student kierunku Projektowanie Graficzne, II stopień, Mateusz Seredyński, student kierunku Projektowanie Gier Komputerowych, Marek Wawrzak, student kierunku Projektowanie Gier Komputerowych, Igor Jajuga, student kierunku Projektowanie Gier Komputerowych) zajął drugie miejsce.

Udział w wydarzeniach tego typu to ogromna szansa dla naszych studentów na wybicie się, pokazanie swoich najlepszych stron, wykazanie się umiejętnościami. To na takich wydarzeniach możemy w roli mentorów spotkać headhunterów, którzy szukają nowych kadr. A wygrana – to dowód na to, że swoje umiejętności potrafimy wykorzystać w praktyce. Sam często mentoruję na hackathonach – i zawsze jestem pełen podziwu dla zapału i determinacji młodych ludzi – mówi Łukasz Bis, Dyrektor Centrum Innowacji i Wzornictwa Praktycznego WSIiZ.

Cieszę się, ze studenci kierunków graficznych chętnie udzielają się na tego typu wydarzeniach, mogą zmierzyć się z wyzwaniem i pracą pod presją czasu, ale też nawiązują nowe kontakty i obserwują działania innych. A poza twardymi kompetencjami – uczą się jak prezentować swoje idee i rozmawiać o projekcie. To wszystko buduje ich doświadczenie i pobudza kreatywność – dodaje dr Gabriela Piechnik Czyż, Prodziekan KMiKS ds. kierunku Grafika komputerowa i produkcja multimedialna.

HackJam 2023 zostało zorganizowane przez Prime Bit Investments SA i odbywało się w dwóch lokalizacjach jednocześnie (Rzeszów, Wrocław). Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie była Partnerem community tego wydarzenia.

PrimeBit jest partnerem na kierunku Informatyka.