Dzień Otwarty WSIiZ online to doskonała okazja dla kandydatów do poznania Uczelni.

Dzień Otwarty WSIiZ to jedno z najważniejszych, cyklicznych wydarzeń Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie, w trakcie którego prezentowana będzie oferta edukacyjna uczelni. W tym roku, ze względów bezpieczeństwa, rezygnujemy z tradycyjnej formy Dnia Otwartego (zazwyczaj odbywał się w Centrum Edukacji Międzynarodowej w Kielnarowej) i przenosimy Dzień Otwarty do Internetu!

Jak będzie wyglądał Dzień Otwarty WSIiZ online?

Otwarcie tegorocznego, nietypowego, Dnia Otwartego WSIiZ online nastąpi z udziałem Władz Uczelni. Następnie zaprezentujemy aktualną ofertę akademicką na rok 2021/2022 oraz wszystkie Kolegia WSIiZ. Zabierzemy Was na spacer po Kampusach WSIiZ oraz przedstawimy programy wymiany międzynarodowej. Pojawią się także informacje o studiowaniu w czasie pandemii oraz Live Q&A.

Dzień Otwarty WSIiZ online odbędzie się 17 marca 2021 r. o godz. 12:00. Transmisję wydarzenia będzie można śledzić na Facebooku WSIiZ.

Dodatkowe informacje nt. Dnia Otwartego WSIiZ online dostępne są TUTAJ.

Dzień Otwarty WSIiZ online

Dlaczego Warto studiować we WSIiZ?

Myślę, że osoby zainteresowane kierunkami studiów, które oferuje WSIiZ powinny rozważyć studiowanie w tej uczelni, ponieważ oferuje ona praktyczne kształcenie. Sesja odbywa się tutaj na innych zasadach, niż w uczelniach publicznych, co zdecydowanie zmniejsza poziom stresu” – informuje Edyta Musiał, studentka kierunku Grafika Komputerowa.

Edyta Musiał

„Uważam, że uczelnia jest bardzo dobrze wyposażona m.in. posiada dostępne dla studentów grafiki komputerowej tablety graficzne z ekranami. Jest też bardzo duży wybór obiektywów oraz kamer i lustrzanek, które można wypożyczyć. WSIiZ oferuje również pakiet Creative Cloud, a od niedawna jest on dostępny również do użytkowania na komputerach personalnych” – kontynuuje studentka.

„Jestem studentem pracującym. Szukałem uczelni, która umożliwi mi pogodzenie studiów dziennych z pracą zawodową. WSIiZ stanął na wysokości zadania, dzięki programowi Indywidualnej Organizacji Studiów, mogę rozwijać się efektywnie. WSIiZ to miejsce, które bardzo sprzyja rozwojowi osobistemu. Oferta uczelni jest unikalna pod kątem kierunków, a zajęcia prowadzone są również przez przedsiębiorców i specjalistów pracujących na co dzień w zawodzie” – zauważa Bartek Hajder, student na kierunku Informatyka.

Bartek Hajder

Uczelnia zapewnia także wysoki standard wyposażenia laboratoriów oraz dostęp do oprogramowania zarówno na fizycznym sprzęcie w kampusach, jak i za pośrednictwem dostępu zdalnego. Jednym z pozytywnych zaskoczeń był fakt, że uczelnia rzeczywiście rzetelnie podeszła do sytuacji związanej z koniecznością przeprowadzenia nauczania na odległość. Ciągłość zajęć nie została w dużym stopniu naruszona, wiele przedmiotów zostało przystosowanych do realizacji online. Zostało zaktualizowane wewnątrzuczelniane oprogramowanie do połączeń zdalnych, przez co studenci mają dostęp do zapisów offline wykładów, ćwiczeń i laboratoriów oraz mogą korzystać na własnym komputerze z oprogramowania specjalistycznego bez konieczności wykupienia osobistej licencji” – informuje Bartek Hajder.

Wiktoria Kowal

Jestem studentką Psychologii w zarządzaniu. Jest to według mnie bardzo przyszłościowy kierunek. Wiem, że wybór jaki mają przed sobą maturzyści nie jest łatwy, ponieważ jest to decyzja, która wiąże się z przyszłością. Sama 2 lata temu stałam na życiowym rozdrożu. Miałam do wyboru 2 drogi: STUDIA – PRACA. Każda z tych dróg dzieliła się na kolejne dróżki. Do 1 października 2019 roku towarzyszyły mi pytania typu: „Czy aby na pewno wybrać studia?” – wspomina Wiktoria Kowal, studentka kierunku Psychologia w zarządzaniu.

Ja miałam to szczęście i możliwość uczestnictwa w Dniu Otwartym uczelni. Dzięki temu lepiej poznałam kierunek, którym zainteresowałam się w ostatniej klasie technikum. Po 2 latach mogę powiedzieć, że była to najlepsza decyzja w moim życiu. Ludzie spotkani na drodze życia studenckiego, nowe znajomości, a nawet przyjaźnie. Okres studiów to wspaniały czas. Poziom nauczania we WSIiZ oceniam bardzo wysoko. Co się składa na taką ocenę? Przede wszystkim – kontakt z prowadzącymi, zawsze i chętnie pomogą, mają serce na dłoni. Są przygotowani do zajęć, prowadzą je w sposób bardzo ciekawy (nawet teraz w okresie pandemii, kiedy odbywają się one online). W trakcie studiowania zaskoczyło mnie bardzo indywidualne podejście prowadzących do studentów. Jeśli potrzebowałam pomocy (w jakiejkolwiek dziedzinie życia), to zawsze ją otrzymywałam. Gdybym miała jeszcze raz wybrać, wybrałabym WSIiZ i Psychologię w zarządzaniu” – dodaje studentka Wiktoria.

Szczegółowe informacje dotyczące tegorocznej rekrutacji można znaleźć TUTAJ.