12 czerwca 2023 w Collegium Medicum Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach odbyła się obrona rozprawy doktorskiej mgra inż. Bartosza Skóry. Rozprawa stanowiła cykl publikacji pt. „Ocena wykorzystania enkapsulacji liposomalnej oraz nabłonkowego czynnika wzrostu w ukierunkowaniu toksyczności nanocząstek srebra przeciwko komórkom nowotworowym z nadekspresją receptora EGFR”.

Promotorem rozprawy był dr hab. Konrad Szychowski, prof. WSIiZ. Recenzentami rozprawy byli prof. dr hab. n. med. Małgorzata Kajta – Instytut Farmakologii im. Jerzego Maja Polskiej Akademii Nauk, prof. dr hab. n. med. Agnieszka Ciesielska-Piastowska – Uniwersytet Medyczny w Łodzi oraz dr hab. n. med. Anna Grenda – Uniwersytet Medyczny w Lublinie. Intensywna praca naukowa została uwieńczona wyróżnieniem pracy doktorskiej przez wszystkich recenzentów. W dniu 3 lipca 2023 r. Rada Naukowa Instytutu Nauk Medycznych Collegium Medicum Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach nadała Panu Bartoszowi Skórze stopień doktora w dyscyplinie nauk medycznych, podejmując również uchwałę o wyróżnieniu pracy.

Dr Bartosz Skóra – Asystent w Katedrze Biotechnologii i Biologii Komórki w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania. Doktor nauk medycznych i nauk o zdrowiu w dyscyplinie nauki medyczne (Collegium Medicum Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach), magister biotechnologii molekularnej (Uniwersytet Rzeszowski, Wydział Biotechnologii, rok 2019), inżynier biotechnologii analitycznej (Uniwersytet Rzeszowski, Wydział Biotechnologii, rok 2018). Opiekun studenckiego Koła Naukowego Biotechnologii Medycznej „Helisa”.