Nauczyciele podkarpackich szkół mogą wziąć udział w konsultacjach oraz rozwinąć swoje umiejętności oratorskie na spotkaniu z wybitnym językoznawcą prof. drem hab. Jerzym Bralczykiem, który od roku akademickiego 2023/2024 jest wykładowcą Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, wymagana jest jedynie wcześniejsza rejestracja.

Bezpłatne konsultacje językowe dla nauczycieli odbędą się 15 marca 2024 r o godz. 10:00 w auli im. prof. Chłopeckiego (ul. Sucharskiego 2 w Rzeszowie).

Aby wziąć udział w spotkaniu należy wypełnić formularz, zgłoszenie można również wysłać mailowo na adres: rekrutacja@wsiz.edu.pl. Czas na rejestrację to 8 marca br. W ten sam sposób można również zgłosić propozycje tematów, które zdaniem nauczycieli powinny zostać omówione.

W trakcie interaktywnego spotkania prof. Jerzy Bralczyk poruszy między innymi następujące zagadnienia:

• komunikacja z uczniem i rodzicem z uwzględnieniem grzeczności językowej,
  • odmiana nazwisk,
  • tendencje rozwojowe polszczyzny – wyrazy modne i nadużywane.

Prof. dr hab. Jerzy Bralczyk, który od roku akademickiego 2023/2024 jest wykładowcą WSIiZ, prowadzi w naszej Uczelni zajęcia dla studentów studiów I stopnia na kierunkach Filologia angielska i Komunikacja cyfrowa. Profesor ma zajęcia także w  Seminarium doktoranckim z nauk o komunikacji społecznej i mediach oraz w Publicznym Akademickim Liceum Ogólnokształcącym.

Więcej o zajęciach prowadzonych przez prof. Jerzego Bralczyka można przeczytać TUTAJ.