W I turze rekrutacji na studia na WSIiZ zostało przyjętych 10 procent studentów więcej, niż rok temu, natomiast na ścieżkach anglojęzycznych, na które przyjmowani są zarówno studenci polscy, jak i obcokrajowcy, wzrost liczby kandydatów wyniósł 20 procent.

Wśród studentów obcokrajowców najliczniej reprezentowane kraje pochodzenia to: Kazachstan, Ukraina, Maroko, Zimbabwe, Indie,  Pakistan,  Nigeria oraz USA. W tej grupie jest też 15 Białorusinów, którzy mogą starać się o specjalne stypendium – „School of Leaders for for Democracy”.

Najchętniej wybierane kierunki na studiach I stopnia to: Grafika komputerowa i produkcja multimedialna, Informatyka i Kosmetologia. Najchętniej wybierany kierunek na studiach II stopnia to Zarządzanie. Na studiach anglojęzycznych liderem rekrutacyjnej listy jest Aviation Management.

Druga tura rekrutacji potrwa do  12 października 2020 roku, a  w przypadku obcokrajowców dłużej, bo do 30 października – jest to związane z przedłużającymi się ze względu na Covid–19 procedurami wizowymi. Studenci, którzy na czas nie otrzymają wizy lub nie dadzą rady przyjechać na pierwsze zajęcia , mogą skorzystać z nauczania online i dołączyć do grup stacjonarnych już po tym, gdy pojawią się w Rzeszowie.

W drugiej turze rekrutacji kandydaci na studia mogą aplikować na wszystkie kierunki i odrębne ścieżki kształcenia uruchomione w roku akademickim 2020/2021, szczegóły sprawdź TUTAJ.