Objęcie partnerstwem kierunku Informatyka przez firmę Xebia pozwoli na prowadzenie przez specjalistów Firmy wybranych zajęć ze studentami, udział specjalistów firmy w przeglądzie i aktualizacji efektów kształcenia i programów studiów dla kierunku Informatyka, a także na przyjmowanie studentów na praktyki (i/lub staże) do firmy Xebia na wspólnie określonych warunkach.

Wzajemna współpraca będzie polegać również na realizacji wspólnych projektów, wymianie doświadczeń, organizacji wspólnych przedsięwzięć o charakterze biznesowym, a także szkoleniowym (warsztaty i szkolenia).

Umowa o współpracy między Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania a Xebia została podpisana w formie online w dniu 12 grudnia br. Ze strony uczelni porozumienie podpisał Rektor WSIiZ, dr hab. Andrzej Rozmus, prof. WSIiZ, a ze strony firmy Xebia – Krzysztof Rolak i Marcin Stawarz.

Współpraca pomiędzy WSIiZ a Xebia będzie również wiązać się z realizacją przez ekspertów i specjalistów z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania prac zleconych z obszarów:

• Badania i doradztwo,
  • Rozwój Kadr,
  • Informatyka,
  • Multimedia,
  • Języki obce,
  • Pozyskiwanie i zarządzanie funduszami,
  • Zarządzanie finansami,
  • Laboratoria Specjalistyczne,
  • Rekreacja i rehabilitacja,
  • Bezpieczeństwo wewnętrzne.

Xebia to globalna grupa firm tworzona przez ponad 6000 ekspertów. Od 20 lat doradza i tworzy rozwiązania IT szyte na miarę dla Klientów z całego świata.