Objęcie przez Sii partnerstwa nad kierunkiem Informatyka, wzajemna wymiana doświadczeń, realizacja wspólnych celów, organizacja wspólnych przedsięwzięć o charakterze biznesowym oraz szkoleniowym – to główne założenia umowy o współpracy podpisanej między władzami Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie a firmą Sii.

Umowa o współpracy między Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania a firmą Sii została podpisana w siedzibie WSIiZ w dniu 26 października br. Ze strony uczelni porozumienie podpisał Rektor WSIiZ, dr hab. Andrzej Rozmus, prof. WSIiZ, a ze strony Sii Dyrektor Regionalny – Tomasz Eberbach.

Zawarte porozumienie o współpracy dotyczy:

• wymiany doświadczeń, realizacji wspólnych projektów, organizacji wspólnych przedsięwzięć o charakterze biznesowym i szkoleniowym (warsztaty, szkolenia, wykłady otwarte), prowadzeniu wspólnych działań promocyjnych;
  • realizacji przez ekspertów i specjalistów z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie prac zleconych z obszarów m.in. Badania i doradztwo, Rozwój Kadr, Informatyka, Multimedia, Języki obce;
  • objęcia przez Sii partnerstwa nad kierunkiem Informatyka i realizacja działań m.in.: udział specjalistów Sii w przeglądzie i aktualizacji efektów kształcenia i programów studiów dla kierunku Informatyka, przyjmowanie studentów na praktyki (i/lub staże) na wspólnie określonych warunkach, udział kadry zarządzającej Sii w spotkaniach ze studentami kierunku Informatyka, prowadzenie przez specjalistów Sii wybranych zajęć ze studentami, prowadzenie wspólnych działań promocyjnych w trakcie wybranych i wcześniej określonych eventach, wizyty studyjne / Open Day w Sii połączone z warsztatem merytorycznym.

Zatrudniając ponad 8 000 specjalistów, Sii jest największym dostawcą usług doradztwa technologicznego, transformacji cyfrowej, BPO i inżynierii w Polsce. Eksperci Sii Polska realizują projekty dla wiodących firm z Polski i świata, z sektorów motoryzacji, bankowości i finansów, medycznego, handlu detalicznego i logistyki oraz usług użyteczności publicznej, a także branży Hi-tech. Do klientów firmy należą m.in. Puma, Sabre, Volvo, mBank, Knauf, Motorola czy IBM. Sii Polska posiada również liczne partnerstwa technologiczne, m.in. z Microsoft, Amazon Web Services i Google.

Firma rozpoczęła swoją historię jako jednoosobowy start-up i istnieje na rynku od 2006 roku. Obecnie posiada oddziały w 16 największych miastach Polski, między innymi Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku czy Rzeszowie.

Pełna oferta i informacje o przedsiębiorstwie znajdują się TUTAJ.