Prace naukowo – badawcze, przygotowanie i publikowanie materiałów szkoleniowych, a także organizowanie praktyk i stażów studenckich: w tych obszarach Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania oraz Fundacja Podaruj Miłość z Boguchwały będą podejmować aktywną współpracę.

Rektor WSIiZ dr Wergiliusz Gołąbek oraz Natalia Sitek – Prezes Zarządu Fundacji Podaruj Miłość – podpisali porozumienie gwarantujące obopólną współpracę.

Wspólnym mianownikiem działalności Uczelni, a w szczególności Biura ds. Osób Niepełnosprawnych WSIiZFundacji Podaruj Miłość jest czynna pomoc osobom z niepełnosprawnościami. Współpraca z Fundacją pozwoli w przyszłości m.in. organizować seminaria i konferencje, a także publikować teksty z szeroko pojętej tematyki związanej z niepełnosprawnością. Pierwszym wspólnym działaniem będzie realizacja graficzna do projektu: „Wydanie serii bajek i książek edukacyjno-terapeutycznych”. Studenci WSIiZ wykonają projekty okładek bajek, ilustracje do nich oraz grafiki bohaterów do bajek napisanych przez pracowników Fundacji” – mówi mgr Damian Liśkiewicz, Pełnomocnik Rektora ds. Osób Niepełnosprawnych.

Fundacja Podaruj Miłość niesie pomoc osobom niepełnosprawnym. Wspiera ich w rehabilitacji, terapii, usamodzielnianiu się. Pomaga przy integracji ze społeczeństwem, jak i w usprawnianiu różnych aspektów codziennego życia. Prowadzi Środowiskowy Dom Samopomocy w Mogielnicy. Fundacja jest także odpowiedzialna za realizację programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” oraz świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych. W ramach przedsiębiorstwa społecznego tworzy Zespół AlpakaTeam, gdzie oferuje różne formy spędzania czasu z Alpakami dla szkół, przedszkoli oraz dla klientów indywidualnych.