Wymiana doświadczeń, realizacja wspólnych projektów i organizacja wspólnych przedsięwzięć, to główne założenia umowy partnerskiej między Urzędem Statystycznym w Rzeszowie a Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania. W wyniku umowy US stał się partnerem strategicznym dla kierunków Analityka danych w biznesie oraz Analityka biznesowa i Big Data.
Umowę o współpracy w dniu 6 maja br. podpisali Teresa Krzemińska – p.o. Dyrektor Urzędu Statystycznego w Rzeszowie oraz Rektor WSIiZ dr hab. Andrzej Rozmus, prof. WSIiZ. Podczas podpisania obecni byli także dr Barbara Przywara, Prorektorka ds. Nauczania oraz dr inż. Arkadiusz Gaweł, Prodziekan Kolegium Zarządzania ds. kierunków Analityka danych w biznesie i Analityka biznesowa i Big Data.
Podpisanie umowy pomiędzy Urzędem Statystycznym w Rzeszowie i Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania stanowi istotny krok w kierunku efektywnej współpracy. Wymiana doświadczeń, realizacja wspólnych projektów oraz organizacja przedsięwzięć pozwolą na rozwój i podnoszenie kompetencji zarówno pracowników Urzędu, jak i studentów oraz absolwentów WSIiZ. Dzięki wzajemnemu wsparciu możliwe będzie wzbogacenie procesu dydaktycznego kierunków Analityka danych w biznesie oraz Analityka biznesowa i Big Data, jak również kształtowanie świadomych i kompetentnych obywateli. Dodatkowo, wspólne działania promocyjne umożliwią obu stronom lepsze dotarcie do szerszej grupy odbiorców, a także przyczynią się do umocnienia wizerunku obu instytucji – powiedziała Teresa Krzemińska, p.o. Dyrektor US w Rzeszowie.
Współpraca między WSIiZ a US w Rzeszowie będzie polegać w szczególności na organizacji wspólnych przedsięwzięć, jak warsztaty oraz szkolenia, których głównym celem będzie podnoszenia kwalifikacji pracowników US oraz studentów, absolwentów i pracowników WSIiZ. Specjaliści US będą brali udział w przeglądzie i aktualizacji efektów kształcenia i programów studiów, będą prowadzić wybrane zajęcia dla studentów WSIiZ, którzy będą mogli także odbyć praktyki i staże w Urzędzie Statystycznym w Rzeszowie.
Nawiązanie współpracy z Urzędem Statystycznym otwiera przed studentami nowe możliwości m.in. poznania technik analizy na autentycznych, wysokiej jakości danych ogólnopolskich i tematycznych. To cenne doświadczenie, które rozwija umiejętności analityczne i dodatkowo uczy wyciągania wniosków w oparciu o fakty, a nie tylko dane syntetyczne czy dane niezweryfikowane. Dzięki temu lepiej poznajemy cały cykl życia danych, od momentu ich zebrania aż po wykorzystanie w analizie i raportowaniu – podkreślił dr inż. Arkadiusz Gaweł, Prodziekan Kolegium Zarządzania ds. kierunków Analityka danych w biznesie i Analityka biznesowa i Big Data.