Studenci WSIiZ zyskują dostęp do kolejnych specjalistów z branży logistycznej. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie podpisała umowę o współpracy z Toyota Material Handling Polska Sp. Z o.o.

Toyota Material Handling Polska Sp. Z o.o. jest częścią Toyota Industries Corporation – grupy obejmującej 17 korporacji działających w 5 branżach. Toyota Material Handling wytwarza sprzęt do wyposażenia magazynowego oraz wózki widłowe. Zakłady produkcyjne firmy znajdują się strategicznie w różnych częściach Europy, co pozwala na skuteczną obsługę klientów w różnych krajach.

W ramach partnerstwa zaplanowano szereg działań, w których specjaliści Toyota Material Handling będą brali udział w konsultowaniu i aktualizacji efektów kształcenia i programów studiów na kierunku Logistyka, a w szczególności w ramach specjalności Logistyka Procesów Produkcyjnych i Magazynowych. Dodatkowo specjaliści firmy partnerskiej w ramach współpracy będą prowadzili zajęcia dla studentów Uczelni na kierunku Logistyka.

W planach są także wspólne projekty o charakterze naukowo-badawczym oraz rozwojowym, m.in. prowadzenie wspólnych badań, organizacja wykładów otwartych i webinariów dla studentów, prezentacja najnowszych urządzeń i sprzętu do obsługi procesów magazynowo produkcyjnych w ramach wydarzeń uczelnianych oraz oferta pracy dla absolwentów kierunku.

Współpraca Uczelni z jedną z najprężniej rozwijających się firm to olbrzymie wyróżnienie i szansa na wspólny rozwój obu instytucji. Pierwszym efektem takiej współpracy jest wydarzenie on-line: Akademia Wiedzy Toyota STUDENT EDITION zaplanowane na 14 marca 2024 r., które daje unikalną możliwość studentom do posłuchania i poznania ekspertów z firmy Toyota Material Handling.