17 sierpnia 1991 roku Rafał Pietrak, pracownik Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, wysłał pierwszą internetową wiadomość, odebrano ją w Kopenhadze. Ta data jest przyjmowana jako symboliczny początek Internetu w Polsce.

Dziś trudno jest nam sobie wyobrazić życie bez Internetu: korzystamy z niego zarówno w pracy, jak i w czasie wolnym, w internetowych portalach prowadzonych przez tradycyjne redakcje czytamy o bieżących wydarzeniach, w e-sklepach robimy zakupy, a przez media społecznościowe mamy kontakt z przyjaciółmi i rodziną (ba, nastolatkowie nie mają już potrzeby zapisywania numerów swoich telefonów, wystarczają im komunikatory internetowe!).

Pracownicy Kolegium Informatyki Stosowanej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie w  z okazji 30. urodzin Internetu w Polsce przygotowali następujące wydarzenia:

1. Wykład otwarty online

Dr Marek Jaszuk (Katedra Zastosowań Systemów Informatycznych WSIiZ):
 „Internet wczoraj, dziś i jutro, czyli od czego się to wszystko zaczęło i dokąd zmierza”.

1. Publikacja artykułu blogowego

Mgr Dorota Gil (Katedra Zastosowań Systemów Informatycznych WSIiZ):
„Technologie biometryczne w życiu codziennym – Sci-Fi czy rzeczywistość?”

Zapraszamy również do przypomnienia sobie eksperymentu społecznego #BezSieci, przeprowadzonego przez pracowników Kolegium Mediów i Komunikacji Społecznej WSIiZ (jego istotą była świadoma rezygnacja z aktywności internetowej przez 7 dni). Eksperyment ten został opisany między innymi TUTAJ: