Objęcie partnerstwem kierunku Biomedycyna przez Olimp Laboratories Sp. z o.o. umożliwi specjalistom Firmy prowadzenie wybranych zajęć ze studentami, przyjmowanie studentów na praktyki (i/lub staże) na wspólnie określonych warunkach, a także udział pracowników Firmy w przeglądzie i aktualizacji efektów uczenia oraz programów studiów dla kierunku Biomedycyna.

Wzajemna współpraca polegać będzie również na prowadzeniu wspólnej działalności naukowo – badawczej oraz organizacji wspólnych przedsięwzięć o charakterze szkoleniowym (warsztaty i szkolenia). Umowa o współpracy między Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania a Olimp Laboratories Sp. z o.o. została podpisana w dniu 20 marca br. Ze strony uczelni porozumienie podpisał Rektor WSIiZ, dr hab. Andrzej Rozmus, prof. WSIiZ, a ze strony Olimp Laboratories Sp. z o.o. – Pan Stanisław Jedliński – Prezes Zarządu.

Zawarta umowa o współpracy ze strony WSIiZ wiąże się z realizacją przez ekspertów i specjalistów Uczelni prac zleconych z obszarów:

• Badania i doradztwo,
  • Rozwój kadr,
  • Informatyka,
  • Multimedia,
  • Języki obce,
  • Pozyskiwanie i zarządzanie funduszami,
  • Zarządzanie finansami,
  • Laboratoria specjalistyczne,
  • Biomedycyna,
  • Badania kliniczne.

Olimp Labs jest firmą farmaceutyczną, która powstała w 1990 roku. Jej misją jest zapewnienie klientom lepszego komfortu życia, mocy zdrowia i witalności. Najwyższą jakość produktów gwarantują jeden z najnowocześniejszych w Europie zakładów produkcyjnych oraz Ośrodek Badawczo-Rozwojowy wyposażony w nowoczesną i unikalną aparaturę, w tym między innymi Sztuczny Przewód Pokarmowy. Inwestycje w innowacje sięgają ponad 500 mln złotych. Firma jest producentem leków, wyrobów medycznych, żywności specjalnego medycznego przeznaczenia, suplementów diety, funkcjonalnej żywności przyszłości, oraz najwyższej jakości suplementów dla sportowców. Dzięki innowacyjnym technologiom i wiedzy może realizować przełomowe badania, które pozwalają zapobiegać chorobom. Wyroby są eksportowane do ponad 100 krajów na całym świecie.

Biomedycyna – nowość w ofercie WSIiZ w roku akademickim 2023/2024

Kształcenie na kierunku Biomedycyna odbywa się w ramach studiów I stopnia i obejmuje wiedzę z zakresu budowy ciała człowieka i fizjologicznych procesów w nim zachodzących, genetyki, biologii komórki, biologii molekularnej, biochemii, biostatystyki, analiz laboratoryjnych i doświadczeń eksperymentalnych oraz szczegółową wiedzę z zakresu medycyny, patologii ogólnej, diagnostyki i leczenia chorób. Olimp Labs to jeden z dwóch partnerów strategicznych uruchamianego w 2023 roku kierunku – pierwszym jest ICN Polfa S.A.

W ramach kierunku oferowane są dwie specjalności:

          Biomedycyna eksperymentalna

Specjalność dostarcza wiedzy na temat tego jak funkcjonuje komórka ludzka i bakteryjna na poziomie materiału genetycznego oraz białka, wiedzy dotyczącej najnowszych metod stosowanych w biologii molekularnej, zgodnie ze standardami światowymi. Przedmioty realizowane w ramach specjalności: hodowla komórek i tkanek, organizmy modelowe w badaniach przedklinicznych, Biologia komórki nowotworowej, Diagnostyka molekularna, Medycyna regeneracyjne z elementami biologii starzenia, Biotechnologia farmaceutyczna i kosmetologiczna, Nanotechnologia medyczka.

          Monitorowanie i Koordynacja Badań Klinicznych

Przedmioty w ramach specjalności przedstawiają zasady prowadzenia i zarządzania badaniem klinicznym, „Good Clinical Practice” w badaniu klinicznym, wiedzę dotyczącą dokumentacji w badaniu klinicznym oraz szczegółową wiedzę w zakresie prawnych i etycznych regulacji. Przedmioty realizowane w ramach specjalności: Monitorowanie i koordynacja badań klinicznych, Dokumentacja w badaniach klinicznych, Zarządzanie badaniem klinicznym, Aspekty prawne prowadzenia badań klinicznych, Aspekty etyczne prowadzenia badań klinicznych, Systemy elektroniczne i zarządzanie danymi w badaniach klinicznych, Audyt w badaniach klinicznych

Kierunek trwa 6 semestrów (3 lata) i jest realizowany stacjonarnie.