W konferencji wzięli udział doradcy zawodowi, nauczyciele oraz praktycy zawodowi poszukujący inspiracji do pracy z uczniami szkół ponadpodstawowych. Organizatorem wydarzenia był Dział Rekrutacji WSIiZ oraz Biuro Karier WSIiZ. Zrównoważony rozwój w gospodarce był tematem większości prelekcji. Przedstawione zagadnienia pozwoliły uczestnikom poszerzyć wiedzę m.in. na temat zawodów przyszłości, trendów na rynku pracy czy nowoczesnych narzędzi w pracy z młodzieżą.

Jak zaznaczyła dr Joanna Podgórska, Prodziekan ds. kierunku Zarządzanie we WSIiZ, obecnie wszyscy stoimy przed wyzwaniami związanymi z negatywnymi skutkami ocieplenia klimatu, degradacji środowiska i lawiny odpadów. Przedsiębiorstwa i organizacje, które w swoim działaniu uwzględniają zasady zrównoważonego rozwoju, coraz częściej poszukują odpowiednio wykwalifikowanych pracowników, szczególnie tych o „zielonych umiejętnościach”, które w dużej mierze odpowiadają umiejętnością miękkim, takim jak: kreatywność, zdolność adaptacji czy inteligencja emocjonalna. „Zielone miejsce pracy” to miejsca zatrudnienia dla osób wykształconych w kierunku zrównoważonego rozwoju – świadomych tego, jak chronić środowisko poprzez oszczędzanie energii i surowców, promowanie energii odnawialnych, ograniczanie odpadów i zanieczyszczeń czy też ochronę bioróżnorodności – podkreśliła dr Joanna Podgórska.

Uczestnicy konferencji mogli zapoznać się także z metodyką BE(A)ST w planowaniu kariery, a także odebrać bezpłatny egzemplarz książki „Empowering students’ awareness for a personalizer career development”, której współautorką jest dr Joanna Świętoniowska, jedna z prelegentek konferencji.

Wydarzenie zakończyło się wręczeniem certyfikatów uczestnictwa. Uważam, że konferencja została zorganizowana na wysokim poziomie merytorycznym. Zdobytą wiedzę będziemy mogli wykorzystać w codziennej pracy, a już zwłaszcza to, czego dowiedzieliśmy się o kompetencjach miękkich. Myślę, że często zapominamy o tym w codziennej pracy z uczniami – mówi Zofia Sudoł z Zespółu Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Nowej Dębie.

Patronem merytorycznym była Katedra Przedsiębiorczości WSIiZ.