11 września 2023 r. zainaugurowaliśmy wdrażanie programu badawczo-dydaktycznego „Kosmetologia farmaceutyczna” dla studentów Uniwersytetu Medycznego w Ałmacie. Na podstawie umowy między Wydziałem Farmacji Uniwersytetu Medycznego i WSIiZ grupa 11 studentów z Kazachstanu będzie realizowała małe projekty badawcze pod nadzorem badaczy z Kolegium Medycznego WSIiZ oraz będzie uczestniczyła w zajęciach prowadzonych przez wykładowców WSIiZ.

Wspólne aktywności będą realizowane w semestrze zimowym 2023/24 częściowo w formie spotkań online, a częściowo w czasie pobytu studentów z Kazachstanu w naszej uczelni w październiku 2023 r.

Współpracę z Uniwersytetem Medycznym w Ałmacie nadzoruje dr hab. Katarzyna Gaweł-Bęben, prof. WSIiZ. Opiekę nad studentami w czasie ich pobytu w Rzeszowie będą realizować mgr Paulina Lechwar i mgr Katarzyna Lasota.