Absolwenci Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie są zadowoleni ze studiów i wykładowców oraz poleciliby tę uczelnię swoim znajomym – takie wnioski kolejny już raz płyną z analizy ankiet studenckich przeprowadzonych w minionym roku. Wynika z nich także, że przeważająca większość osób w momencie zakończenia studiów ma już pracę!

Absolwenci WSIiZ są zadowoleni ze studiów

Prawie 85% absolwentów Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie deklaruje zadowolenie ze studiów, a blisko 80% absolwentów WSIiZ poleciłoby tę uczelnię swoim znajomym.

4,25 – taki jest średni wskaźnik zadowolenia ze studiów we WSIiZ (skala ocen od 1 do 5).
Najwyższe oceny dla WSIiZ w ogólnym indeksie zadowolenia wystawili absolwenci następujących kierunków: Fizjoterapia, Pielęgniarstwo, Zarządzanie (średnie od 4,72 do 4,62).

Atuty WSIiZ

Co najbardziej podobało się absolwentom w WSIiZ? Absolwenci WSIiZ najczęściej wskazywali na te atuty:
– wykwalifikowana kadra,
– jakość nauczania i jej praktyczny charakter,
– miła atmosfera.

Absolwenci WSIiZ mają pracę

68,6% osób kończących studia I stopnia i jednolite magisterskie oraz 86,9% osób kończących studia II stopnia zadeklarowało, że ma już pracę.

Ankiety absolwenckie w okresie 1 lutego – 30 listopada 2023 uzupełniło 1100 absolwentów studiów polskojęzycznych. Absolwenci byli pytani o stopień zadowolenia z różnych aspektów studiowania.